Bel20 beperkt verlies, maar sluit onder de 5.000 punten

Euronext Brussel (archiefbeeld)
Euronext Brussel (archiefbeeld) © GettyImages

Belgische beleggers hebben voorlopig maar heel even kunnen genieten van de ‘historische’ notering van de Bel20 boven 5.000 punten, want vrijdag kleurden de beurzen collectief rood. Het verlies voor de Bel20 bleef uiteindelijk beperkt tot 1 procent.  

De Bel20, de referentie-index van de Brusselse beurs, viel vrijdagochtend terug onder 4.920 punten. Geen enkel aandeel in de Bel20 noteerde in het groen. Melexis daalde met meer dan 4 procent. Ook KBC, Azelis, Umicore en UCB werden meer dan 3 procent goedkoper. Na de middag werden de verliezen iets minder groot. De sterindex klokte op het einde van de handelsdag uiteindelijk 1 procent lager af op 4.963 punten.

Wat was er aan de hand?

Futures op de Euro Stoxx 50-index wezen ongeveer een uur voor de beursbel op een verlies van meer dan 1 procent. Wall Street had donderdag aanvankelijk moeite om richting te kiezen, maar onder meer de onrust over regionale banken leidde richting de slotzoemer tot een verzuurd sentiment. De S&P 500 sloot de handelsdag af met een verlies van 0,6 procent.

“Er duiken problemen op in de Amerikaanse banksector, met name bij de regionale banken”, legt Danny Reweghs, directeur van Trends Beleggen, uit. “Eerst ging First Brands al bankroet en nu kondigt Zions Bancorp aan dat het aan de beurswaakhond SEC heeft meegedeeld dat het 50 miljoen dollar heeft verloren op kredieten. Het doet Amerikaanse bankaandelen terrein verliezen, maar vandaag ook de Europese bankaandelen. In de Bel20 zakt KBC bijvoorbeeld 3,5 procent. Europese bankaandelen hebben tot nog toe uitstekend gepresteerd in 2025. Het geeft beleggers een excuus om wat winsten te verzilveren.”

Dat geldt overigens niet alleen voor bankaandelen, zegt Danny Reweghs. “Het overgrote deel van de aandelen staat vandaag op verlies. De stijging van de voorbije weken en maanden was dan ook wel fors – misschien wat te fors – en is dit de aanleiding om nog eens aan een tussentijdse terugval te beginnen. Vooral Wall Street is daar aan toe, nu we de voorbije weken een nieuwe, extreme koopgolf in AI-aandelen zagen.”  

Dalers en stijgers in Brussel

Het grootste dagverlies in de Bel20 kwam op naam van de ontwerper van chips voor de autosector Melexis, die 3,18 procent inleverde bij een slotkoers van 62,45 euro punten. Bank-verzekeraar KBC, die de hele dag onder druk stond door het tumult in de Amerikaanse banksector, leverde uiteindelijk 2,89 procent in bij een slotkoers van 99,00 euro. De specialist in logistiek vastgoed WDP beperkte het verlies tot 0,27 procent bij een slotkoers van 21,96 euro. Op de brede markt duikelde Campine 10,71 procent in het rood bij een slotkoers van 250,00 euro.

Koerswinst was er bij de indexaandelen voor Syensqo, dat 1,61 procent steeg tot 68,28 euro. Zorgvastgoedbedrijf Aedifica dikte 0,40 procent aan tot 62,05 euro. Op de tweede rij veegde Immobel zijn verlies van donderdag gedeeltelijk weg met een winst van 3,82 procent tot 23,10 euro.

Bekijk hieronder de toelichting van marktstrateeg Philippe Gijsels (BNP Paribas Fortis) in het beursgesprek op Trends Z.

Lees analyses en adviezen in onze rubriek Trends Beleggen, ook te volgen via het WhatsApp-kanaal.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise