(ABM FN-Dow Jones) Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is in juli licht verbeterd, terwijl de inflatieverwachting zowel voor de korte- als lange termijn daalde. Dit bleek vrijdag uit voorlopige cijfers van de Universiteit van Michigan.
De index voor het consumentenvertrouwen verbeterde van 60,7 eind juni, naar 61,8 halverwege deze maand. Een jaar geleden noteerde de index nog op 66,4.
“Hoewel het vertrouwen het hoogste niveau in vijf maanden bereikte, ligt het nog steeds 16 procent onder het niveau van december 2024 en ruim onder het historisch gemiddelde”, aldus Joanne Hsu van de Universiteit van Michigan. “Consumenten zullen hun vertrouwen in de economie waarschijnlijk niet terugkrijgen, tenzij ze ervan overtuigd zijn dat de inflatie vermoedelijk niet zal verergeren, bijvoorbeeld als het handelsbeleid zich in de nabije toekomst stabiliseert”, zei Hsu.
Het vertrouwen in de huidige staat van de economie verbeterde van 64,8 naar 66,8, terwijl de ondervraagden over de economische verwachtingen ook positiever werden. Deze deelindex steeg van 58,1 naar 58,6.
De inflatieverwachting voor de komende 12 maanden daalde voor de tweede maand op rij, van 5,0 procent eind juni, naar 4,4 procent.
De inflatieverwachting voor de komende 5 jaar nam af van 4,0 naar 3,6 procent. Hier ging het om de derde maand op rij dat de inflatie daalde.