(ABM FN-Dow Jones) De Chinese taxidienst DiDi Global heeft in het eerste kwartaal opnieuw winst geboekt, nadat het voorgaande jaar ook al met een winst werd afgesloten. Dat bleek donderdag uit de cijfers van de Chinese concurrent van Uber.
De nettowinst bedroeg afgelopen kwartaal 2,4 miljard yuan. In heel 2024 boekte DiDi een winst van 1,3 miljard yuan. Een jaar eerder leed Didi nog een verlies van 4,8 miljard yuan.
Het aantal transacties steeg met ruim 13 procent. In China was de stijging 10,3 procent en in het buitenland was de groei bijna 25 procent.
De brutotransactiewaarde steeg afgelopen kwartaal met 10,2 procent naar 101,6 miljard Chinese yuan. De platformomzet steeg met 22,5 procent naar 18,5 miljard yuan.
Vooruitblikkend zei CEO Will Wei Cheng dat het bedrijf dit jaar wereldwijd meer gaat investeren om lokale bedrijven en ecosystemen te bevorderen. Ook zal het bedrijf actief bijdragen aan de ontwikkeling van autonoom rijden en AI-toepassingen voor chauffeurs, gebruikers en partners.