(ABM FN) De Brusselse beurs gaat dinsdag naar verwachting neutraal van start.
De Bel20 index daalde maandag nog minimaal met 0,03 procent naar 5.028,12 punten.
Wall Street kende maandag ook een voorzichtige weekstart, met een verlies voor hoofdgraadmeter S&P 500 van 0,4 procent.
De oplopende rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties, ondanks het vooruitzicht van een renteverlaging woensdag door de Federal Reserve, drukte maandag op het sentiment.
Ook de rentes in onder meer Japan, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zitten in de lift.
“We verwachten dat de Fed deze week een renteverlaging zal aankondigen, maar ook zal aangeven dat volgende verlagingen zullen afhangen van de economische cijfers”, stelden analisten van Jefferies.
De voorzitter van de Fed, Jerome Powell, zou kunnen waarschuwen dat het tempo van renteverlagingen in 2026 kan afnemen, na gemengde indicatoren over de arbeidsmarkt en recente cijfers die geen overtuigend beeld schetsen voor hints op meer renteverlagingen door de Fed.
De markt schat de kans op een renteverlaging met 25 basispunten woensdag op bijna 90 procent, volgens de FedWatch van CME. De aandacht ligt bij het commentaar dat voorzitter Powell zal geven. “Wat hierna gebeurt is het punt waar niemand het over eens is”, stelden analisten van Swissquote.
Goldman Sachs denkt dat de Fed nog wel ruimte zal overlaten voor een renteverlaging in januari. “Het is niet realistisch om te verwachten dat de Fed zichzelf te veel zal beperken.”
Nvidia heeft toestemming gekregen van president Donald Trump om zijn H200-chip in China te verkopen. De Verenigde Staten ontvangen daarbij 25 procent van de opbrengst, aldus Trump.
De Aziatische beurzen noteerden vanochtend overwegend lager met als grootste daler de Hang Seng index in Hong Kong, met een verlies van 1,2 procent. Alleen de beurs in Tokio noteerde in het groen, maar met een bescheiden winst.
De yen noteerde vanochtend stabiel ten opzichte van de dollar, na een krachtige aardbeving maandag in de Stille Oceaan ten noordoosten van de Japanse kust, met een kracht van 7,6 op de schaal van Richter.
Ongeveer 90.000 mensen werden geëvacueerd vanwege tsunami-waarschuwingen, maar de schade lijkt beperkt.
De olieprijzen daalden maandag met 2,0 procent naar 58,90 dollar per vat, terwijl beleggers de lopende vredesbesprekingen rond Oekraïne nauwlettend in de gaten hielden. Vanochtend daalde de future met bijna een half procent verder.
Goud, zilver en crypto daalden vanochtend ook licht en de dollar verloor terrein ten opzichte van de euro, op een stand van 1,1644.
Bedrijfsnieuws
Berenberg verhoogde het koersdoel voor Ageas van 71,00 naar 73,00 euro, met handhaving van het koopadvies.
Shurgard opende een opslagfaciliteit in Rotterdam geopend. De directe projectkosten zijn 9,1 miljoen euro, met een verwacht rendement van circa 9 procent.
Slotstanden Wall Street
De S&P 500 daalde maandag 0,4 procent tot 6.846,51 punten. De Nasdaq verloor 0,1 procent op 23.545,90 punten. De Dow Jones index moest 0,5 procent inleveren op 47.739,32 punten.