Brussel start handelsdag in het groen

ABM Financial News Financieel persbureau voor België en Nederland.

(ABM FN) De Brusselse beurs gaat vrijdag naar verwachting hoger van start. Futures op de Euro Stoxx 50 index wezen vrijdag ongeveer een uur voor de beursbel op een winst van ongeveer een half procent. 

De Bel20 sloot donderdag nog stevig in het rood, door koersverliezen voor Argenx en Solvay, die niet konden worden gecompenseerd door de koerswinst van AB InBev. De sterindex sloot 1,3 procent lager op 4.359,02 punten.

De omringende beurzen vonden juist overwegend de weg omhoog, na onder meer enthousiasme rond een handelsdeal tussen de VS en het VK.

“Een historische overeenkomst”, zei Trump, “met een van onze trouwste bondgenoten.” De details van de deal, die nog steeds een Amerikaanse importheffing van 10 procent op Britse producten bevat, worden in de komende weken verder uitgewerkt, zei Trump. 

Volgens de president is het de eerste overeenkomst, “in een serie van deals.” De VS zullen komend weekend met China onderhandelen in Zwitserland. “Dat wordt erg interessant”, aldus Trump.

Er waren donderdag ook verschillende rentebesluiten. Noorwegen en Zweden lieten de rente ongemoeid, net als de Amerikaanse Fed woensdagavond. De Bank of England verlaagde de rente, zoals voorzien, met 25 basispunten.

Trump haalde donderdag opnieuw fel uit naar Fed-voorzitter Jerome Powell, die volgens hem een dwaas is, “die geen idee heeft wat er speelt.”

De Amerikaanse beurzen sloten donderdagavond in het groen, maar wel onder het hoogste punt van de dag. Hoofdgraadmeter S&P 500 noteerde maandagavond 0,6 procent hoger, terwijl techbeurs Nasdaq 1,1 procent won. 

De euro/dollar noteerde donderdagavond 0,7 procent lager op 1,1227, terwijl de Amerikaanse tienjaarsrente steeg naar 4,385 procent.

De olieprijzen stegen na de handelsdeal met ruim 3 procent. In de Aziatische handel vanochtend koerste WTI met krap een half procent verder omhoog naar 60,17 dollar per vat. 

De Aziatische beurzen lieten vanochtend een verdeeld beeld zien. Tokio was koploper met een winst van ongeveer anderhalf procent, terwijl Mumbai juist krap een procent prijs gaf. 

De Chinese export steeg in april met 8,1 procent op jaarbasis, gerekend in dollars, terwijl economen vooraf rekenden op een stijging van slechts 2,5 procent. Daarmee was de stijging wel kleiner dan de 12,4 procent in maart. Meer export richting Zuidoost-Azië compenseerde voor de terugval van de export richting Amerika. 

Het containervervoer richting de VS viel eind april vrijwel stil.

De import daalde in april met 0,2 procent op jaarbasis. Daarmee was de daling veel kleiner dan economen hadden voorzien en tevens kleiner dan de krimp in maart. Deze daling is volgens economen evenwel een signaal dat de binnenlandse vraag in China nog altijd niet aantrekt.

De cijfers resulteren in een overschot op de Chinese handelsbalans van 96,2 miljard dollar in april. Dat is een flink stuk minder dan het overschot in maart.

Bedrijfsnieuws

Cofinimmo heeft het bod van Aedifica afgewezen. De raad van bestuur van Cofinimmo is unaniem van mening dat de door Aedifica voorgestelde voorwaarden Cofinimmo en haar toekomstperspectieven onderwaarderen, en aanzienlijke uitvoeringsrisico’s met zich meebrengen.

De intrinsieke waarde van het aandeel Sofina is per 31 maart 2025 uitgekomen op 300,2 euro, volgens een schatting van de holding. Op 31 december bedroeg de intrinsieke waarde 311,77 euro per aandeel. 

Proximus zag in het eerste kwartaal van 2025 de omzet en de winstgevendheid harder aantrekken dan verwacht en de outlook voor het hele jaar werd herhaald. 

Bpost presteerde in het eerste kwartaal iets beter dan de verwachtingen van analisten. Dit bleek vrijdag uit cijfers die het postbedrijf publiceerde, waarbij de verwachtingen voor heel dit jaar werden herhaald.

Montea ligt op koers om de eigen outlook dit jaar te halen, zo meldde de specialist in logistiek vastgoed donderdagavond in een update.

VGP tekende in het eerste kwartaal een record van 39,5 miljoen euro aan nieuwe en verlengde huurovereenkomsten, waardoor de jaarlijkse gecontracteerde huurinkomen op 431,8 miljoen euro komen. Dit meldde VGP vrijdagochtend in een voornamelijk kwalitatieve update.

Berenberg verlaagde het koersdoel voor Solvay van 34,00 naar 30,00 euro, met een onveranderd Houden advies.

Slotstanden Wall Street

De S&P 500 steeg donderdag met 0,6 procent op 5.663,94 punten, de Dow Jones index won ook 0,6 procent op 41.368,45 punten en wist daarmee net niet het correctiegebied achter zich te laten. De Nasdaq eindigde 1,1 procent hoger op 17.928,14 punten. 


© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content