Beursupdate: Ageas bouwt winst uit

(ABM FN) De Brusselse beurs noteerde dinsdagmiddag licht in het rood, net als de omringende beurzen. De Bel20 index daalde met 0,3 procent naar 5.014 punten.

Ageas, dat maandag de overname van het belang van BNP Paribas in AG Insurance aankondigde, steeg dinsdag met 2,7 procent. Barclays en Berenberg verhoogden vanochtend hun koersdoelen voor Ageas.

Verder wonnen Sofina en AB InBev 1,4 en 0,6 procent.

UBS verhoogde het koersdoel voor Argenx van 800 naar 910 dollar, met handhaving van het neutraal advies. Toch daalde het aandeel Argenx met 1,1 procent. UCB leverde 2,3 procent in.

In de BelMid won Bois Sauvage 4,1 procent. Bois Sauvage is sinds enkele maanden bezig met “een grondige strategische evaluatie van al onze participaties”. Dit bleek dinsdag uit een door de holding gepubliceerde nieuwsbrief. Dit zal in het eerste kwartaal van 2026 leiden tot concrete aankondigingen.

Proximus noteerde 1,7 procent in de plus, maar Tessenderlo verloor 2,1 procent en CMB.Tech 2,5 procent.

Bij de small caps boekte Celyad een winst van 3,5 procent. Agfa-Gevaert daalde nog eens 5,5 procent.

Partner Expertise