(ABM FN) AB InBev heeft in het derde kwartaal de volumes zien dalen, maar de omzet en winstgevendheid wel zien stijgen en ‘s werelds grootste brouwer kondigde daarbij een aandeleninkoopprogramma aan ter waarde van 6 miljard dollar. Dit bleek donderdag voorbeurs uit de cijfers van AB InBev.
“Gegeven de vooruitgang die we hebben geboekt op het vlak van onze schuldafbouw en onze sterke financiële resultaten in de eerste negen maanden van 2025, hebben we een nieuw aandeleninkoopprogramma voor 6 miljard dollar en een interimdividend aangekondigd”, zei Michel Doukeris van AB InBev in een toelichting.
Het interimdividend bedraagt 0,15 euro per aandeel.
Als een verrassing kwam de aandeleninkoop niet. Analisten rekenden hierop en noemden bedragen van circa 3 miljard dollar, oplopend tot 4 miljard dollar.
De brouwer meldde over het afgelopen kwartaal een autonome volumedaling van 3,7 procent, waar de analisten vooraf uitgingen van een afname met 3,1 procent.
De omzet en de EBITDA stegen autonoom met 0,9 en 3,3 procent, waar de consensus uitging van stijgingen van respectievelijk 1,2 en 0,9 procent.
Netto verdiende AB InBev ruim 1 miljard dollar en per aandeel was dit goed voor een winst van 0,53 dollar. Onderliggend was dit 0,99 dollar per aandeel. Hier was gerekend op 0,96 dollar.
AB InBev handhaafde donderdag de doelstelling voor 2025 van een groei van de EBITDA met 4 tot 8 procent, in lijn met de groeiverwachtingen voor de middellange termijn.
De investeringen zullen dit jaar tussen 3,5 en 4,0 miljard dollar uitkomen.