De eerste volledige week van december 2025 stond bol van verwachtingen, maar eindigde met een stevige realitycheck voor beleggers. Waar men de hoop had op een traditionele ‘Santa Rally’ om het beursjaar sterk af te sluiten, draaide de stemming snel toen Amerikaanse arbeidsmarktcijfers roet in het eten gooiden.
Beleggers worden voorzichtig
Aan het begin van de week heerste er voorzichtigheid. Op dinsdag en woensdag kwamen er gemengde signalen binnen: aan de ene kant bleken de industrieën in zowel de eurozone als de VS te krimpen, wat de hoop aanwakkerde dat centrale banken snel de rente zouden verlagen. Aan de andere kant hielden grote technologiebedrijven – de zogenaamde ‘Magnificent Seven’ – de Amerikaanse beurzen overeind.
In Europa stond er druk op Belgische en Nederlandse aandelen, vooral nadat een bestuurder van de Europese Centrale Bank waarschuwde dat de loongroei in de dienstensector de inflatie blijft aanwakkeren. Dit zorgde voor onzekerheid over mogelijke renteverlagingen door de ECB.
Kantelpunt op het einde van de week
Het echte kantelpunt kwam op vrijdag 5 december, toen het Amerikaanse Nonfarm Payrolls-rapport werd gepubliceerd. Dit rapport bleek veel sterker dan verwacht: de Amerikaanse economie creëerde in november fors meer banen, terwijl de werkloosheid laag bleef. De week eindigde dan ook in mineur. De S&P 500 wist zijn winst net vast te houden.
Nasdaq sloot lager af
Intussen was het beeld in Europa vergelijkbaar. Ook daar verloren de beurzen terrein door zwakke prestaties van technologie- en defensieaandelen. Toch zorgde nieuwe economische data halverwege de week voor een kort herstel, omdat de hoop op een renteverlaging toenam. Vooral cyclische en industriële aandelen deden het goed.
Alweer sterke prestaties in de Trends Beleggers Challenge
In de Beleggers Challenge werd alweer sterk gepresteerd. Helium95 haalde het met de portefeuille ‘Pure Alpha’ met een weekwinst van 11,7 procent. Erik Paquet en Codix volgden met een rendement van respectievelijk 10,8 en 9,03 procent. Helium95 heeft de winst te danken aan een goed overwogen keuze in IT-waarden zoals NXP Semiconductors, INFINEON TECHNOLOGIES, MELEXIS, Texas Instruments en STMICROELECTRONICS.
Tokio Joe leidt nog steeds in het algemeen klassement met een rendement van 33,5 procent. Wim V k en Ludwig volgen op een redelijke afstand met elk een mooi totaal rendement van iets meer dan 22 procent. Alles is nog mogelijk. Het belooft de laatste week nog spannend te worden.