Het is dan wel zomervakantie, maar ook deze week wordt een bijzonder boeiende week op de financiële markten. Deze afspraken mag u met stip aanduiden in uw agenda.
1. Kleinhandelsverkopen EU (woensdag)
Ook in de zomer blijken de maandelijkse macro-economische indicatoren verschijnen. Woensdag is het de beurt aan de kleinhandelsverkopen in de Europese Unie. Die zijn een goede indicator voor de particuliere consumptie en het consumentenvertrouwen. Nu de rust op het front van de importtarieven min of meer is teruggekeerd en de Europese industrie positiever wordt door het expansieve beleid van Duitsland, wordt voor de kleinhandelsverkopen in de maand juni een stijging van 0,4 procent verwacht. Die moet voor een stuk de mindere maanden voordien compenseren.
2. Resultaten internationaal
Vorige week was de absolute topweek in het Amerikaanse resultatenseizoen, waarin maar liefst vier van de Magnificent Seven inzage in hun resultaten gaven. Maar dat betekent nog niet dat er deze week geen belangrijke Amerikaanse en Europese bedrijven meer met hun cijfers zouden komen. Op maandag hebben we bijvoorbeeld PostNL aangestipt, op dinsdag AMD, Amgen, Caterpillar en Pfizer in de Verenigde Staten en Infineon in Europa.
Woensdag is vooral een topdag in Nederland, met zowel ABN Amro als AholdDelhaize. Novo Nordisk komt ook op woensdag met zijn rapport, maar na de stevige winstwaarschuwing van vorige week weten we al dat we daar een minder sterke groei dan verwacht zullen zien. Op Wall Street zijn Disney en Nutrien het vermelden waard.
Donderdag wordt het een hoogdag in Europa met de cijfers van Rheinmetall, maar ook Allianz, Deutsche Telekom en Siemens. Op Wall Street is het uitkijken naar de rapporten van onder meer Alibaba en Eli Lilly. Vrijdag nemen we onder meer de cijfers van Barrick Mining mee, de grootste Amerikaanse goudmijn, na Newmont.
3. Resultatenseizoen België
Wat geldt voor Wall Street, geldt ook voor het Belgische resultatenseizoen: zo interessant als vorige week wordt het niet meer. Toch zitten er nog mooie bedrijven met hun kwartaalcijfers aan te komen. Uit het aanbod schuiven we onder meer KBC en Xior op donderdag naar voren. De bankaandelen bleven voor het eerst sinds lang weer een glorieuze periode waarin ze de markt duidelijk verslaan. KBC staat dit jaar al weer op +25 procent en heeft eindelijk de historische piek van 2007 weer in zicht. De markt rekent op een winst per aandeel van 2,30 euro per aandeel.
Op vrijdag zal er ook wel aandacht gaan naar de cijfers van bpost. Het aandeel beleeft na vele slechte jaren een sterkere periode.