Live In het kort: nieuwsblog In het kort: nieuwsblog Vlaamse regering versoepelt vergunningenbeleid, maar N-VA waarschuwt voor achilleshiel 13:09 Vlaamse regering versoepelt vergunningenbeleid, maar N-VA waarschuwt voor achilleshiel 19:26 Franse rechter verwerpt schorsing Shein 18:54 Bel20 met winst het weekend in
Video | Nieuws Marc De Vos over Euroclear-top: 'Om een compromis te vinden, zal ook België moeten toegeven'
Inspiratie Inspiratie De actualiteit door de ogen van illustrator Karl: bekijk hier zijn tekeningen Elke week maakt Karl Meersman een tekening voor Trends Magazine met de actualiteit als inspiratiebron.
Internationale aandelen Internationale aandelen Financiering blijft molensteen om nek Sequana Medical Ondanks de bijzondere mijlpaal van de start van de commercialisatie hangt de uitermate lastige financieringssituatie nog steeds als een molensteen rond de koersevolutie van Sequana Medical.
Nieuws Nieuws Financiering van Oekraïne moet beslist worden tijdens EU-top, zegt von der Leyen De manier waarop de financiering van Oekraïne moet worden verzekerd voor de komende twee jaar moet absoluut beslist worden tijdens de Europese top deze week. Dat heeft de Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen woensdag gezegd in het Europees Parlement.
Beleggen Beleggen Lees Trends Beleggen van 18 december 2025 Lees hier Trends Beleggen van donderdag 18 december 2025 (pdf)
Beleggers Challenge Beleggers Challenge Trends Beleggers Challenge Herfst 2025: het overzicht en de lessen Deze editie van de Trends Beleggers Challenge zal herinnerd worden als woelig. Wat begon als een hoopvolle opmars, mondde al snel uit in een nerveus parcours vol geopolitieke schokken, monetaire kantelpunten en scherpe sectorrotaties. Handelsconflicten, een historische renteverlaging door de Amerikaanse Federal Reserve en de onstuitbare opmars van crypto en artificiële intelligentie bepaalden het ritme.
Obligaties Obligaties Canadese dollar lijdt onder rentenadeel De Bank of Canada koos na enkele renteverlagingen in het voorjaar eerst voor een voorzichtige koers, maar in september en oktober knipte de instelling er toch nog tweemaal 25 basispunten af, waardoor de basisrente nu 2,25 procent bedraagt. De inflatie ging wat op en neer, maar staat nu op 2,16 procent, of iets boven de 2 procentdoelstelling.
Brusselse aandelen Brusselse aandelen Bekaert kampt met aanslepende onderwaardering Voorzichtigheid blijft troef bij Bekaert. De omzet en de marges houden relatief stand, maar op een stevig herstel rekent het bedrijf voorlopig niet. Een aantal segmenten boert goed, andere hebben het moeilijker. Ondanks de moeilijke marktomstandigheden heeft het management voldoende vertrouwen om een prognose voor het vierde kwartaal en het jaar 2025 te maken. Over …
Video | Nieuws Video | Nieuws IMF waarschuwt dat hervormingen regering-De Wever niet volstaan De hervormingen die België in het kader van de begroting doorvoert op het vlak van pensioenen, belastingen, arbeidsmarkt en gezondheid zijn positief maar zullen niet volstaan om de begrotingstekorten voldoende terug te dringen en de stijging van de schuld te stoppen. Dat meldt het IMF in het kader van de jaarlijkse doorlichting van ons land.
Nieuws Nieuws Europese Commissie versoepelt verbod op benzine- en dieselauto’s De Europese Commissie heeft dinsdag voorgesteld om het verbod op de verkoop van nieuwe benzine- of dieselauto’s vanaf 2035 te versoepelen. Tegen dat jaar zullen de autobouwers de gemiddelde uitstoot niet met 100, maar met slechts 90 procent moeten indijken.
Internationale aandelen Internationale aandelen AI-optimisme rond Oracle afgestraft Na de kwartaalcijfers van september klom het aandeel van Oracle naar een nieuwe recordkoers. Dat was te danken aan een spectaculaire groei van het orderboek, vooral door een overeenkomst met OpenAI ter waarde van 300 miljard dollar. Drie maanden later blijft van die euforie niet veel meer over door bezorgdheid bij de beleggers over de …
Beleggers Challenge Beleggers Challenge Eindwinnaar Juan Piens (alias Tokio Joe): ‘Ik ga mijn gewonnen 10.000 euro actief beleggen, met als doel het te laten groeien naar 100.000 euro. Juan Piens uit Oedelem, alias Tokio Joe, heeft de Trends Beleggers Challenge gewonnen. Zijn portefeuille, Bellagio, haalde een rendement van 27,76 procent. Weken stond hij nummer 1 maar, eigenaardig genoeg, haalde hij nooit de weekprijs. Even leek de strijd gestreden want de portefeuille stond ongeveer 10 procent hoger dan de tweede in de stand. Maar de laatste week werd het nog spannend.
Adviezen voor beleggen Adviezen voor beleggen Favoriete aandelen voor 2026: Denison Mines Denison Mines is een Canadees uraniumbedrijf dat in 1954 de eerste uraniumclaims in Ontario verwierf.
Adviezen voor beleggen Adviezen voor beleggen Montea noteert met een onbegrijpelijke korting De specialist in logistiek vastgoed Montea kon de markt begin december nog verblijden met de aankondiging dat het de omvangrijke Euro Shoe-site in Beringen heeft verworven.
Beleggers Challenge Beleggers Challenge Tokio Joe is de hoofdwinnaar van de Beleggers Challenge met een rendement van 27,76 procent Juan Piens uit Oedelem, alias Tokio Joe, heeft de Trends Beleggers Challenge gewonnen. Zijn portefeuille, Bellagio, haalde een rendement van 27,76 procent. Weken stond hij nummer 1 maar, eigenaardig genoeg, haalde hij nooit de weekprijs. Even leek de strijd gestreden want de portefeuille stond ongeveer 10 procent hoger dan de tweede in de stand. Maar de laatste week werd het nog spannend.
Internationale aandelen Internationale aandelen Favoriete aandelen voor 2026: Northisle Copper and Gold We twijfelen er niet aan dat de grote mijnbouwbedrijven het North Island-project met argusogen volgen. Mogelijk stapt een ervan in 2026 in het kapitaal.
Beleggers Challenge Beleggers Challenge Trends Beleggers Challenge spelweek 10: grondstoffen stelen de show in slotweek Salamander haalde vorige week het hoogste rendement (7,24 procent), op de voet gevolgd door Pluvalix met een rendement van 7,01 procent. Grondstofaandelen als Albemarle Corp, Mosaic en Pan American Silver Corp speelden de hoofdrol.
Adviezen voor beleggen Adviezen voor beleggen Vooruitblik op de beurs: hoe zwak is het Amerikaans banenrapport? Vorige week kondigde de Federal Reserve een renteknip aan, deze week is het aan de Europese Centrale Bank om tot een rentebesluit te komen. Op die en andere belangwekkende gebeurtenissen blikken we vooruit.
Adviezen voor beleggen Adviezen voor beleggen Puma is een gedoodverfde overnamekandidaat Het Duitse Puma is en blijft het een bekende naam in de sport- en zelfs de entertainmentwereld. Maar de Franse referentieaandeelhouder, de familie Pinault, onderzoekt al enige tijd alle opties, inclusief een verkoop.
Adviezen voor beleggen Adviezen voor beleggen De 5 favoriete aandelen van Chris Tennant (Fidelity): 'Kazatomprom profiteert van gunstig langetermijnbeeld uranium' Hoe beweegt de beurs in het laatste kwartaal van 2025? Trends.be vraagt marktexperts naar hun favoriete aandelen of indexfondsen.
Obligaties Obligaties Buigt de Federal Reserve voor Trump? De vergadering van de Federal Reserve, waar de rente werd verlaagd met 25 basispunten naar 3,50 à 3,75 procent, was het officieuze startschot van de zoektocht naar een opvolger voor voorzitter Jerome Powell.
Macro-economie & beleid Macro-economie & beleid Update Btw-hervorming uitgesteld, centenindex onzeker en akkoord nachtarbeid De btw-hervorming van de regering wordt uitgesteld tot maart 2026. Of de aftopping van de loonindexering is ook nog een onzeker. Dat vernam Belga bij verschillende regeringsbronnen. De pensioenhervorming wordt voor advies overgemaakt aan de Raad van State. Verder bereikte de regering een akkoord rond nachtwerk.
Internationale aandelen Internationale aandelen Favoriete aandelen voor 2026: Aya Gold & Silver Aya beschikt over een organisch groeiprofiel en heeft uitzicht op hogere kasstromen en een versterking van de balans.
Internationale aandelen Internationale aandelen Favoriete aandelen voor 2026: Mosaic Een normalisatie van de fosfaatproductie moet de resultaten van Mosaic een aanzienlijke duw geven.
Adviezen voor beleggen Adviezen voor beleggen Tiende aankoop beginnersportefeuille: Alphabet We beëindigen de eerste fase van de samenstelling van onze beginnersportefeuille in het kader van de Trends Beleggers Challenge. Het vijfde en laatste aandeel dat we selecteren is de Amerikaanse techtopper Alphabet, ondanks het feit dat het aandeel het voorbije halfjaar meer dan verdubbeld is. De beginnersportefeuille mikt op de lange termijn.
Brusselse aandelen Brusselse aandelen Favoriete aandelen voor 2026: argenx Het beste moet nog komen voor het biotechbedrijf argenx.
Beleggers Challenge Beleggers Challenge Beursgoeroe James Simons, de slimste belegger aller tijden? James Simons is overleden op 10 mei 2024. Hij heeft die dag wellicht de grootste geheimen van zijn ongemeen succesvolle beleggingsstrategieën meegenomen in zijn graf. Hij staat niet alleen wereldwijd bekend als de slimste belegger ooit, de meest innovatieve, de meeste controversiële, de gulste, maar ook als een van de rijksten.
Voorbeeldportefeuilles Voorbeeldportefeuilles Waarom we de positie in zilvermijnen afbouwen in de voorbeeldportefeuille We bouwen vandaag (9 december) onze positie in Global X Silver Miners af door de verkoop van 150 deelbewijzen uit de voorbeeldportefeuille van Trends Beleggen. Daar zijn volgende argumenten voor.
Beleggers Challenge Beleggers Challenge Interview Trends Beleggers Challenge weekwinnaar 9 Eli Moorkens: ‘Ik heb van mijn hobby mijn beroep gemaakt’ Weekwinnaar 9 van de Trends Beleggers Challenge, Eli Moorkens, haalde met zijn portefeuille 'pure alpha' een rendement van 11,7 procent. Dat is net geen vol procent meer dan de tweede, Eric Paques.
Internationale aandelen Internationale aandelen Favoriete aandelen voor 2026: EQT Corp. EQT is uitstekend geplaatst om te profiteren van een hogere aardgasprijs.
Adviezen voor beleggen Adviezen voor beleggen Lezersvraag: is fusie AkzoNobel een goede zaak? Onlangs kondigde het Nederlandse AkzoNobel een fusie aan met Axalta. Voor mij was dat een verrassing. Zijn jullie positief over deze transactie?
Beleggen Beleggen Meerwaardebelasting geldt vanaf 1 januari met overgangsregeling De meerwaardebelasting zal dan toch vanaf 1 januari 2026 ingaan. Dat schrijft de krant De Tijd en het kabinet van minister van Financiën Jan Jambon (N-VA) bevestigt het nieuws. De taks moet volgens het regeerakkoord op kruissnelheid in 2029 een half miljard euro opleveren. De goedkeuring van de wet zal pas voor na nieuwjaar zijn, maar daarvoor werd een overgangsregeling uitgedokterd.
Beleggen Beleggen Favoriete aandelen voor 2026: Novo Nordisk Novo Nordisk is een wereldleider in diabetes- en obesitasmedicijnen. Het Deense bedrijf heeft een marktaandeel van ruim 40 procent in de verkoop van GLP-1 medicijnen, die de eetlust afremmen en de bloedsuikerspiegel reguleren door de lichaamseigen hormonen na te bootsen.
Adviezen voor beleggen Adviezen voor beleggen Vooruitblik: verlaagt de Fed de beleidsrente? Het wordt alweer de week van de centrale banken, met zowel de Federal Reserve als de Europese Centrale Bank die hun rentebesluit aankondigen. Vooral naar dat van de Amerikaanse centrale bank wordt uitgekeken. Deze gebeurtenissen mag u met stip aanduiden in uw agenda.
Adviezen voor beleggen Adviezen voor beleggen Favoriete aandelen van 2025 behaalden gemiddeld rendement van 41,7 procent Sinds woensdag presenteren we op Trends Beleggen Live dagelijks één nieuw favoriet aandeel voor 2026. De hoogste tijd om eens terug te blikken op de prestatie van de selectie van vorig jaar. De favorieten voor 2025 deden het uitstekend met een totaalrendement van 417 procent of een gemiddelde stijging per aandeel van 41,7 procent.
Adviezen voor beleggen Adviezen voor beleggen De 5 favoriete ETF’s van Laura Broothaerts (Goldwasser Exchange): ‘Dit fonds kan een hefboom bieden op de goudprijs’ Hoe beweegt de beurs in het vierde kwartaal van 2025? Trends.be vraagt marktexperts naar hun favoriete aandelen of ETF’s.
Video | Nieuws Video | Nieuws ING: België riskeert nog steeds ratingverlaging De begrotingsinspanning van de regering-De Wever volstaat niet om de opwaartse schuldtrend om te buigen, waardoor alsnog een nieuwe ratingverlaging dreigt. Dat zeggen de economen van de bank ING België.
Brusselse aandelen Brusselse aandelen Favoriete aandelen voor 2026: Kinepolis 2026 is het jaar van de heropstanding op de beurs voor de bioscoopuitbater.
Video | Nieuws Video | Nieuws Trump hakt in brandstofverbruiknormen voor auto’s De Amerikaanse president Donald Trump wil de brandstofverbruiknormen voor auto's, vorig jaar door zijn voorganger Joe Biden vastgelegd, drastisch versoepelen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
Internationale aandelen Internationale aandelen Favoriete aandelen voor 2026: Chevron In de reeks ‘De tien favoriete aandelen voor 2026’ blikt directeur strategie van Trends Beleggen Danny Reweghs vooruit op het nieuwe beursjaar. Vandaag: Chevron heeft voldoende geïnvesteerd in olieproductie en is een kampioen in kapitaaldiscipline.
Beleggen Beleggen Lees Trends Beleggen van 4 december 2025 Lees hier Trends Beleggen van donderdag 4 december 2025 (pdf)
Brusselse aandelen Brusselse aandelen Favoriete aandelen voor 2026: Aedifica In de reeks 'De tien favoriete aandelen voor 2026' blikt directeur strategie van Trends Beleggen Danny Reweghs vooruit op het nieuwe beursjaar. Vandaag: het Aedifica-aandeel kan een van de herontdekkingen van 2026 zijn.
Adviezen voor beleggen Adviezen voor beleggen Zijn de logistieke vastgoedspelers Montea en WDP een koopje? Vele jaren deed een belegging in logistiek vastgoed de kassa rinkelen. De voorbije drie jaar is dat een ander verhaal. Maar de sector heeft nog steeds rooskleurige perspectieven. Tijd om nog eens te kijken naar de twee topspelers uit de Lage Landen: Montea en Warehouses De Pauw (WDP).
Video | Nieuws Video | Nieuws Europese banken lanceren stablecoin Qivalis, een consortium van tien Europese banken, gaat in de tweede helft van 2026 een Europese stablecoin lanceren. De digitale munt moet een antwoord bieden op de Amerikaanse dominantie in de markt van digitale betalingen.
Beleggers Challenge Beleggers Challenge Beursgoeroe Marc Faber: 'Koop een Amerikaanse obligatie voor 1.000 dollar en lijst ze in om je kinderen te leren over inflatie' De Zwitserse belegger Marc Faber, bekend als 'Dr. Doom' om zijn uitgesproken sombere marktvisie, waarschuwt opnieuw dat langlopende Amerikaanse staatsobligaties beleggers geen echte veiligheid bieden. “Koop een Amerikaanse obligatie voor 1.000 dollar en lijst ze in om je kinderen te leren over inflatie want ze zullen de waarde van de obligatie bijna niets zien worden over de komende 20 jaar."