B&O brengt warme technologie voor koude dagen

Information Services verbindt organisaties met de lezers van en doet een beroep op de specialisten van Roularta Brand Studio voor tekst en illustraties. De inhoud wordt eventueel aangebracht door de partner en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.
Geluid, design en vakmanschap. Dat zijn de drie pijlers waar Bang & Olufsen sinds de oprichting in 1925 op rust.Om zijn 95e verjaardag luister bij te zetten, duikt het Deense bedrijf in zijn rijke erfgoed. Met de Golden Collection, een luxueuze restyling van een reeks tijdloze ontwerpen, wil het interieurs extra warmte bieden.
Bang & Olufsen staat erop dat muziek loepzuiver uit de luidsprekers komt. “Sound is emotie”, vindt Gavin Ivester, vice president of design bij B&O. “Met een voortreffelijk geluid kan je favoriete muziek je nog harder beroeren. Een fantastische sound doet je relaxen, aan de realiteit ontsnappen of een connectie maken. Allemaal dingen die je leven beter maken. Daar geloven wij 100 procent in, en daarom hebben wij sommige van ‘s werelds best akoestici in huis om constant te luisteren, te innoveren en testen uit te voeren in onze labs.”
Sound is emotie. Met een voortreffelijk geluid beroert je favoriete muziek je nog meer
Schoonheid zit niet alleen aan de buitenkant
Op het vlak van design houdt het merk er een eigen visie op na: doelgericht is mooi. “Schoonheid zit voor ons niet enkel aan de buitenkant”, legt Ivester uit. “Elk onderdeel van een product moet beantwoorden aan ons gevoel voor esthetiek. Om die reden kiezen we onze materialen met de grootste zorg uit en nemen we daarin een heel eerlijke houding aan. Als iets eruit ziet als aluminium, dan is het aluminium en geen plastic met een flinterdun laagje aluminium er bovenop.”

Zo dicht mogelijk bij de perfectie
Het zorgzaam uitzoeken van de juiste mooie en duurzame materialen speelt een cruciale rol in de tijdloosheid van de B&O-ontwerpen. “We zijn er ons van bewust dat onze producten decennialang gebruikt worden, soms door verschillende generaties – doordat ze deel uitmaken van zoveel mooie familiemomenten, ontwikkelen mensen een emotionele band met hun producten”, zegt Ivester. “Daarom maken we die producten met de focus op kwaliteit en integriteit – onze aluminiumfabriek in Struer ligt niet toevallig vlak naast ons innovatiecentrum. Onze designers, ingenieurs en technici moeten constant in dialoog zijn. We vergewissen ons ervan dat elk eindproduct solide voelt en zo dicht mogelijk de perfectie benadert.”
Elk onderdeel van een product moet beantwoorden aan ons gevoel voor esthetiek
De heruitgave van een historische pick-up
Precies omdat B&O-producten lang blijven leven, kwam het merk op het idee om in dit feestjaar ‘Classics’ te lanceren. Bedoeling is om systematisch de meest iconische stukken uit de erfgoedcollectie te herstellen, renoveren en recreëren. Eerste in de rij is de Beogram 4000 uit 1972, een draaitafel die in zijn technisch functioneren, met een zeer stabiele pick-up arm, zijn tijd ver vooruit was. De heruitgave van deze historische pick-up is nu in de winkel te vinden.

Luxueus én duurzaam: de Golden Collection
Daarnaast brengt B&O naar aanleiding van de 95e verjaardag de Golden Collection uit. In deze donkere winterdagen gaan we meer dan ooit, door corona, tijd thuis doorbrengen. Daarom wil het merk met een verzameling populaire en tijdloze producten in een opgefrist jasje wat extra gloed binnenbrengen. Ze zijn uitgevoerd in luxueuze kleuren en materialen die warmte en duurzaamheid uitstralen: goudgetint aluminium, stoffen in aardetinten, echt lamsleder, volle eik en Carrara-marmer.
De meest iconische stukken uit de erfgoedcollectie herstellen, renoveren en recreëren we
Beovision Harmony TV: het uitklapbare tv-meubel
In het begin van de jaren 2010 had B&O een oerdegelijk, maar behoudsgezind imago. De jongste jaren mikt het, naast het vaste en hondstrouwe klantenbestand, bewust op de progressief ingestelde consument. Als voorbeeld haalt Ivester de in de Golden Collection opgenomen Beovision Harmony TV aan. “We merkten dat gedurende een aantal jaren tv-schermen steeds groter werden, maar dat het gigantisch zwart vlak in de kamer als storend werd ervaren op momenten dat het toestel niet aan stond. Die vaststelling bracht ons tot de creatie van de Beovision Harmony TV: een systeem dat je tot een kleiner formaat kan dichtklappen en dat als een uitstekende geluidsinstallatie kan fungeren als je geen tv wil kijken.”

Wat zit er in de Golden Collection?
– Beosound Balance (slimme high-end speaker)
– Beoplay A9 (draadloze luidspreker op drie houten poten)
– Beosound 2 (multi-room speaker)
– Beovision Harmony TV (uitklapbaar tv- en audiosysteem)
– Beolab 50 en 90 (state-of-the-art actieve luidsprekers)
– Beosound A1 2nd Generation (bluetooth luidspreker)
– Beoplay H95 (gloednieuwe draadloze hoofdtelefoon)
– Beoplay E8 3rd Generation (wireless oortelefoons)