VLAK, MAAR MET PERSPECTIEVEN

Software op maat van de kleine, middelgrote én grote bedrijven? Een flexibel en horizontaal gestructureerd bedrijf, zoals het Zaventemse Laco, zoekt een oplossing voor elke vraag.

De Zaventemse nv Laco weet wat het knelpuntberoep informaticus concreet inhoudt. Eind oktober was de aanwerving van de honderdste werknemer de gelegenheid om een groots feest te vieren in het Brusselse Cybertheater. Inmiddels is het bedrijf al aan medewerker nummer 104 toe. “We zijn voortdurend op zoek naar nieuwe medewerkers,” vertelt bestuurder Liesbeth Debruyn. “Vaak vinden we mensen via de eigen werknemers. We investeren zwaar in opleidingen. Zowel voor schoolverlaters, als voor ervaren mensen met een andere scholing. En een tweede troef voor nieuwe mensen is ons familiaal karakter, en onze horizontale organisatie.”

Familiaal werken betekent geenszins een onprofessionele benadering van de markt. Het lijstje met referenties van Laco oogt indrukwekkend. Vooral banken en verzekeringen, en de farmaceutica, zijn de sectoren waarbinnen het informaticabedrijf actief is. BASF, BBL, Generale, Kredietbank, Smithkline Beecham vormen slechts een greep uit het aanbod. “Laco maakt toepassingen voor de top-200 in België,” verduidelijkt Liesbeth Debruyn. “We automatiseren administratieve functies, zoals financiën, het personeelsbeleid, de marketing en de verkoop.”

Laco telt naast mevrouw Debruyn, nog drie bestuurders: afgevaardigd bestuurder Hubert Meersmans, Willem Compernolle en Ferdinand Verdonck. Laco, jaargang 1986, is eigenlijk het geesteskind van Meersmans. Hij startte in 1974 de bvba Meersmans Accountants in Tessenderlo, een dienstverlenend bedrijf voor de boekhouding van kmo’s.

“Vanuit zijn functie zag Hubert Meersmans dat er bij kleine bedrijven een enorme nood was aan automatisering. Daarom werd in 1980 de bvba SCS opgericht,” herinnert zich Liesbeth Debruyn. SCS ontwikkelt software voor de automobielsector. De volgende stap was Laco in 1986, dat zich richt naar grote bedrijven. In april 1998 werd de cirkel helemaal gesloten, met de creatie van de nv Navico. Die werkt voor middelgrote bedrijven het Deense softwarepakket Navision uit.

Ten slotte is er nog de eigen immobiliënvennootschap nv Ravenshout. Die zal onder meer de bouwwerken en de verhuis van het softwareconglomeraat naar een dubbel zo groot pand aan de Machelse Woluwelaan, in goede banen leiden.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content