Stefan Lameire (40) ‘We maken een digitale inhaalbeweging’

Clear Channel Belgium stelde vorig jaar Stefan Lameire aan als algemeen directeur. Lameire had het voorbije decennium de commerciële touwtjes in handen bij de magazinedivisie van De Persgroep, bij vtm en bij RMB, het saleshouse van onder andere de RTBF. Na een jaar als algemeen directeur voelt hij zich als een vis in het water. “Ik hou niet echt van een status-quo en omdat ik nu in de driver’s seat zit, kan ik een veel directere impact hebben op veranderingen”, zegt hij. Veranderingen die broodnodig waren, want Clear Channel Belgium heeft er net als veel media-bedrijven een dip op zitten.

STEFAN LAMEIRE. “De omzet en het bedrijfsresultaat zullen eind 2011 een groei met twee cijfers kunnen voorleggen. Dat komt vooral door een zeer goed begin van het jaar. Vandaag zien we een lichte vertraging, maar de eindbalans blijft positief.”

Heeft de crisis affichage als reclamemedium harder geraakt dan andere media?

LAMEIRE. “Clear Channel Belgium kende een aantal jaren die niet brachten wat de groep ervan had verwacht, maar vergeleken met andere mediabedrijven viel de terugval mee. Wij hebben altijd met zwarte inkt geschreven door zeer goed op de kosten te letten. Wel is de crisis in de affichage meer zichtbaar, omdat we met een vast aantal panelen werken. Andere media kunnen makkelijker hun reclameruimte verkleinen, affichage niet. Als de vraag daalt, dan voel je dat automatisch in de prijsonderhandelingen.”

Voor het eerst in jaren is het aanbod van Clear Channel in ons land onder handen genomen. Was dat hard nodig?

LAMEIRE. “Ik vind dat deze sector veel te lang naar zichzelf heeft gekeken en te weinig naar de adverteerders. We focusten te hard op onze reclameformaten en te weinig op wat de adverteerder nodig had. Daarom hebben we ons aanbod gerationaliseerd en sterk ingezet op het contract voor het stadsmeubilair (zoals bushokjes, nvdr) in Antwerpen. Dat contract biedt ons de mogelijkheid adverteerders een geografisch zeer homogeen product aan te bieden. We willen niet de meeste panelen, maar wel de juiste, en in Antwerpen hadden we een lacune. Tegelijk hebben we het exploitatierecht van de mediaruimte op onze panelen van 8 en 20 vierkante meter verkocht aan Belgian Posters, dat deze formaten daardoor homogeen kan vermarkten.”

Bij uw aanstelling noemde u innovatie een werkpunt. Hoe hebt u dat ingevuld?

LAMEIRE. “De grootste innovatie is onze stap naar digitale dragers. We presenteren begin oktober de eerste relevante digitale netwerken in België en starten in november met de commercialisering. Jammer genoeg zijn affichagepanelen (uitgezonderd overheidscampagnes) verboden langs autosnelwegen en dat is de plaats waar je de grote investering het snelst kan laten renderen. In ons nieuwe project gaat het om 130 schermen die in de belangrijkste treinstations zullen hangen. Daarmee maken we een digitale inhaalbeweging ten opzichte van de andere reclamemedia. Het zal overigens niet bij die ene ingreep blijven. Onze strategie voor de komende jaren ligt vast en we weten waar we binnen drie jaar willen staan. We bereiden nieuwe projecten voor. Of en wanneer die er komen, zal afhangen van de snelheid waarmee de adverteerders digitale affichage oppikken.”

WT

“Onze sector heeft veel te lang naar zichzelf gekeken en te weinig naar de adverteerders”

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content