Worden onze pensioenen rechtstreeks bedreigd met een aanslag?
Het voorbeeld van Cyprus heeft ons mogelijk een voorsmaakje gegeven van wat de toekomst zou kunnen brengen. De Cypriotische spaargelden werden zonder veel boe of ba aangeslagen. Meteen werd gesproken van een blauwdruk (‘template’) van wat in andere landen te gebeuren staat.
Economisch gezien gaat het Europa misschien wat beter, maar de dieperliggende problemen zijn nog altijd niet opgelost. Met name het probleem van de schulden is nog niet opgelost, dat kan waarschijnlijk alleen aangepakt worden door een schuldenherschikking op grote schaal.
Daarbij zouden ook staatsobligaties niet gespaard worden, de risico’s op een ‘haircut’ zijn veel groter dan algemeen wordt aangenomen. Daarmee zouden meteen ook onze pensioenen gevaar lopen, want heel wat pensioenfondsen hebben een grote portefeuille staatsobligaties opgebouwd.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier