Resultaten Petrobras verbeteren

Petrobras zag de resultaten in het tweede kwartaal sterk verbeteren. Dit was te danken aan afnemende verliezen van de raffinaderijen en boekhoudkundige wijzigingen, waardoor hogere financiële lasten met betrekking tot geldontwaarding op schulden werden vermeden.

ABN Amro verwacht dat beide aspecten zullen doorzetten en handhaaft het koopadvies.

Doordat er geen noemenswaardige prijsstijging van de internationale olieprijzen plaatsvond, kan het raffinage-segment de grote verliezen van het afgelopen jaar nu mogelijk achter zich laten, dankzij gestegen binnenlandse prijzen en een hogere raffinageproductie.

De resultaten in het exploratie- en productiesegment kwamen lager uit, vanwege een lagere binnenlandse productie van olie, hogere kosten en lagere olieprijzen.

De olieproductie bleef dalen: met 2% in het tweede kwartaal ten opzichte van een jaar eerder en met 5% gedurende het eerste half jaar.

Petrobras blijft echter vasthouden aan de verwachte productie voor dit jaar, door verwachte toenames van volumes in het derde en vierde kwartaal.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content