Euro noteert min of meer stabiel tegenover de dollar

De onrust in Egypte heeft voorlopig weinig of geen gevolgen voor de valutamarkten. Wel is de afbrokkeling van de dollarkoers tot stilstand gekomen. De greenback geldt nog steeds als een veilige vluchthaven in moeilijke tijden.

Boris Schlossberg van GFT Forex is van mening dat de beleggers in de huidige onzekere tijden voor veiligheid kiezen. Onderhuids heerst er echter heel wat nervositeit.

De grote vrees is dat de huidige crisis zich vanuit Egypte gaat verspreiden naar andere landen in de regio. Schlossberg vreest met name dat de olie-exporterende landen aan de beurt gaan komen.

Vanmorgen werd de euro verhandeld aan 1,3609 dollar, ten opzichte van een slotkoers van 1,3611 dollar vrijdagavond in New York. De Zwitserse frank, nog zo’n veilige munt, steeg tot het hoogste niveau sinds 18 januari.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content