Luca di Montezemolo verkozen tot Europese Manager van het jaar

zaterdag 16 juni 2012 om 17u14

De European Business Press (EBP) heeft de prijs voor Europese Manager van het Jaar bekendgemaakt. De eer gaat dit jaar naar Luca di Montezemolo, de directeur van Ferrari.

Luca di Montezemolo © Reuters

De EBP telt 48 economische kranten in 27 landen waaronder ‘The Wall Street Journal Europe’ en ‘Handelsblatt’. In 1991 werd voor de eerste de keer een prijs uitgereikt door de EBP aan de beste Europese managers en bedrijven. De leden van de EBP – journalisten van gerenommeerde economische kranten – brachten hun stem uit. Voormalige winnaars waren Ingvar Kamprad van Ikea, Jorma Ollila van Nokia, Bernd Pischetsrieder, voormalige CEO van BMW en Volkswagen, Wendelin Wiedeking, CEO van Porsche en Wolfgang Mayrhuber, de voorzitter van Lufthansa.

Luca di Montezemolo heft de meest prestigieuze award gekregen door de EBP voor zijn uitmundende werk als directeur van Ferrari gedurende de voorbije 20 jaar waarin hij het bedrijf heeft omgetoverd in een van de meest bekende en winstgevende merken ter wereld.

Montezemolo is geboren in 1947 en studeerde af aan de Universiteit van Rome. Later volgde hij zijn rechtendiploma aan met een master in Internationale Commerciële Wetgeving aan Columbia University. Hij nam Ferrari over in 1991, drie jaar na de dood van oprichter Enzo Ferrari. Als nieuwe directeur was hij gefocust op drie zaken: een volledig vernieuwde productenlijn en inspelen op nieuwe markten, ervoor zorgen dat het Scuderia F1 team opnieuw ging winnen en het creëren van betere werkomstandigheden in de fabrieken.

Op twintig jaar tijd is de winst van Ferrari vertienvoudigd, hebben ze 15 Formule 1 titels binnengehaald en zijn ze actief op meer 80 marktsegmenten. Ook werden de fabrieken opnieuw ingericht en werden er gratis medische onderzoeken voorzien voor de werkers en hun familie. Arbeiders kunnen ook rekenen op schoolmaterialen en educatieve programma’s betaald door het bedrijf. Ferrari werd dan ook beloond met de prijs voor beste werkplaats in Europa. (RDM)



Trends-nieuws in je facebook nieuwsfeed

Meer over: ,

 

Reacties

dagobert2 | 18 juni 2012

Ferrari is de jongensdroom van héél véél mannen.... het is slechts weinigen gegeven er ooit eenjte te kopen... Waarmee Ferrari wèl massa's geld verdient (naast de verkoop van zijn auto's) is de verzameling van alle mogelijke produkten waar hun logo op staat. Dàt alleen al maakt van het bedrijf een winstgevend bedrijf. Wie ooit een Ferrari bezat, eender welk type.... weet wat een plezier het is ermee te rijden, of, er alleen maar naar te kijken. Italiaanse kunst op wielen !

Ongepast?

EBL | 17 juni 2012

@flemishdream U zou versteld staan hoe de bedrijven van hele FIAT-group wereldwijd worden geleid. In België hebben we er twee, één in Antwerpen en één in Zedelgem. Eén nadeel ze moderniseren de interne nutsdiensten iets te weinig, en dit wereldwijd. Dit wreekt zich op langere termijn.

Ongepast?

flemishdream | 17 juni 2012

Jongens wat een hoopje miserige, verzururde reakties. 't Is ook nooit goed nietwaar voor jullie bendetje koterij primaten uit dit stukje miserabel laagland waarvan den vreemde zich aan de andere kant van het tuinhek bevindt. Bravo aan Momtezemolo - je moet het maar doen.

Ongepast?

Van Den Borre & D'Haeze | 17 juni 2012

@Tirlala Inderdaad, vandaag een schooier, morgen schatrijk, overmorgen failliet of de val van Icarus. Als ze u de hemel in prijzen, altijd met beide voetjes op de grond blijven staan en relativeren. Men ziet niet graag hoofden die boven het maaiveld uitsteken.

Ongepast?

EBL | 16 juni 2012

@tirlala Ze verkopen nogal wat in het Midden-Oosten en in China, maar ook Rusland begint af te nemen. In crisistijden kan je best luxe-producten produceren en verkopen. En geef toe Ferrari heeft nog iets dromerig.

Ongepast?

 

Reageer

 
  • Ouderen verdienen te veel, jongeren te weinig
  • Luc Bertrand: 'Ik ben nog nooit zo bang geweest'
  • De beste niet-levensverzekeringen
Abonneer nu