Carlos Brito (AB InBev) krijgt bonus van 6 miljoen euro
donderdag 04 maart 2010 om 18u02
De beurs onthaalt de resultaten van Anheuser-Busch InBev voorlopig erg lauw. Maar Carlos Brito kreeg in 2009 alvast opnieuw een bonus. In eerste instantie gaat het om ruim 6 miljoen euro.

© belga
In 2008 greep de CEO van de wereldbrouwer naast zijn bonus. De topman van AB InBev krijgt een deel van zijn loon op basis van bepaalde parameters. Bijvoorbeeld de bedrijfskasstroom, of het marktaandeel in de landen. Ook het terugdringen van de schuldenlast is voor de CEO een belangrijke maatstaf.
In 2008 haalde de CEO zijn doelstellingen niet. Zijn bonus verviel. Carlos Brito wou die makke prestatie in 2009 niet nog eens herhalen. Er was alvast het vaste inkomen van de CEO, voor een bedrag van 1,08 miljoen euro (1,49 miljoen dollar).
Maar daar komt dus de bonus boven op. Die bonus werd voor 2009 uitzonderlijk voor 50 procent in elk halfjaar uitgereikt. Dit hing samen met het bijzondere jaar, gezien de integratie van Anheuser-Busch. Carlos Brito verdiende in het eerste halfjaar van 2009 alvast 3,01 miljoen euro (4,17 miljoen dollar). Hij kreeg dit in de vorm van 83.019 aandelen. Die kan hij ten vroegste in drie jaar verkopen. Maar daar blijft het niet bij. Daarnaast heeft de CEO nog eens recht op 368.827 aandelenopties, aan een uitoefenprijs van 27,06 euro. Die kunnen na vijf jaar worden uitgeoefend.
In het tweede halfjaar van 2009 verdiende Brito opnieuw een bonus. Deze keer van 3,13 miljoen euro (4,35 miljoen dollar). Ook deze uitbetaling zal gedeeltelijk gebeuren in de vorm van aandelen. Het juiste aantal wordt volgende maand, april dus, vastgelegd op basis van de beurskoers, en met een korting van 10 procent. En ook deze aandelen kunnen recht geven op nog eens drie keer zoveel aandelen. Die kunnen dan na een periode van vijf jaar worden verkocht.
De langere termijn
Tot hier de beloning voor de kortere termijn. Daarnaast zijn er de langere termijn vergoedingen. Daarmee hoopt de vennootschap dat de hogere directieleden niet elders aan de slag gaan. Daarom kreeg de CEO in december 2009 een pakket van 190.984 aandelenopties. De uitoefenprijs bedraagt 35,90 euro. Ze kunnen ten vroegste na vijf jaar worden uitgeoefend.
Bovendien maakt Carlos Brito aanspraak op 3,2 miljoen aandelenopties aan een uitoefenprijs van 10,50 euro. Deze opties krijgt hij enkel indien de schuldgraad van de vennootschap vanaf 2014 fors wordt teruggedrongen. In november werden 1,6 miljoen van deze opties omgeruild in ruim 1 miljoen aandelen. Dit gebeurde onder meer om fiscale redenen, omdat het topmanagement vandaag vanuit New York werkt. De Belgische fiscale wetgeving rond aandelenopties is anders dan de Amerikaanse. Carlos Brito kan deze aandelen weliswaar pas vanaf 2019 verkopen.
En wat gebeurt er als Carlos Brito wordt ontslagen? Dan heeft hij recht op een ontslagpremie van één jaar (variabele beloning inbegrepen).
W.R.
Reacties
Komaan, wat hebben wijj nu meer of minder als die man zoveel krijgt? Voor ons blijft toch hetzelfde. Get real.
De wereld staat op zijn kop en Ali Baba en zijn 40 rovers wordt vrije loop gegeven....maar zo iets duurt maar tot de kruik breekt,,,,en op dat ogenblik kan je beter geen politieker, bankier of CEO zijn.
In de golden sixties en seventies onderwees wijlen professor André Vlerick dat de vergoeding van een topmanager ongeveer gelijk moest zijn aan zeven maal het loon van de werknemer op de vloer. Wie is die CEO van Inbev eigenlijk, een tovenaar, zoals wij er ook zo enkele kennen, Votron en Mittler en anderen ? En onze Jean-Luc Dehaene, van afkomst een ACW-er, die loopt ook naar huis met een dik miljoen euros. Welke prestatie staat hiertegenover ? En druist dat niet in tegen de principes die het ACW aan iedereen probeert voor te houden ?
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Immo
-
'Topjaar voor verbouwingen in 2011'

-
Vrieskou legt bouwsector lam

-
Record hypothecaire kredieten in 2011

-
Nog 600.000 Vlaamse woningen zonder muurisolatie

Finance
- UEFA legt monsterschulden aan banden
- Griekenland op de rand van het bankroet: voorlopig geen noodhulp
- ECB houdt rente stabiel
- Beleggerscompetitie start met 10 procent meer deelnemers
Mensen
- Eric Van Zele (Barco) doet er nog een jaar bij
- Bernard Tapie richt pokerfirma op in Brussel
- Adellijke titels afnemen kan niet
- Kris Vervaet ruilt Belgacom voor Luminus
E-Business
- Parkeren via sms raakt ingeburgerd
- Martine Tempels is 'ICT Woman of the Year'
- Verzekeraar sluit akkoord met gps-fabrikant TomTom om rijgedrag te volgen
- Online gokken kan voortaan legaal in België
Beleid
- Griekse coalitie wankelt
- Grieken bereiken akkoord over saneringsronde
- Jacht op management-vennootschappen is open
- Grieks crisisberaad over besparingsplan




Even geduld, a.u.b.