Station Charlerloi-Zuid krijgt 240 zonnepanelen
dinsdag 27 juli 2010 om 17u13
Vanaf midden augustus 2010 worden 240 zonnepanelen geïnstalleerd op het dak van perron één in het station van Charleroi-Zuid. Het gaat om de eerste installatie van zonnepanelen in een gebouw voor reizigers van de NMBS-holding.

© belga
Aan het installeren van de zonnepanelen is een investering van 240.000 euro gekoppeld die ervoor zorgt dat er kan gestart worden met het produceren van elektriciteit. De totale oppervlakte van de installatie bedraagt 400 m2.
De zonnepanelen worden operationeel vanaf maandag 16 augustus en moeten jaarlijks 55.000 kWh produceren. Dat stemt overeen met 15 procent van het totale verbruik van het station.
Een mededelingsbord zal bovendien telkens het publiek informeren en updaten over de huidige productie, de totale energie en de verminderde CO2-uitstoot van de installatie van de zonnepanelen.
Reacties
240.000 euro brengt 55.000 kwh /jaar op aan pakweg 10 cent . Dus na ca 44 jaar exclusief rente verlies is de zaak betaald . Maar het renteverlies is groter als de opbrengst aan stroom ca 6.000 euro / jaar . Wederom regelrechte waanzin . Zonne energie draait op SUBSIDIE ! De toekomst is kern energie met in de verdere toekomst KERN FUSIE !
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Immo
-
'Topjaar voor verbouwingen in 2011'

-
Vrieskou legt bouwsector lam

-
Record hypothecaire kredieten in 2011

-
Nog 600.000 Vlaamse woningen zonder muurisolatie

Finance
- Griekenland op de rand van het bankroet: voorlopig geen noodhulp
- ECB houdt rente stabiel
- Beleggerscompetitie start met 10 procent meer deelnemers
- Griekenland: geen akkoord over besparingsplan
Mensen
- Eric Van Zele (Barco) doet er nog een jaar bij
- Bernard Tapie richt pokerfirma op in Brussel
- Adellijke titels afnemen kan niet
- Kris Vervaet ruilt Belgacom voor Luminus
E-Business
- Parkeren via sms raakt ingeburgerd
- Martine Tempels is 'ICT Woman of the Year'
- Verzekeraar sluit akkoord met gps-fabrikant TomTom om rijgedrag te volgen
- Online gokken kan voortaan legaal in België
Beleid
- Griekse coalitie wankelt
- Grieken bereiken akkoord over saneringsronde
- Jacht op management-vennootschappen is open
- Grieks crisisberaad over besparingsplan




Even geduld, a.u.b.





