Abonneer u
zaterdag 26 mei 2012

Spilindex overschreden, uitkeringen hoger

vrijdag 27 januari 2012 om 15u10

De inflatie in ons land kwam in januari uit op 3,65 procent  tegenover 3,49 procent in december. Daarmee is de spilindex zoals verwacht overschreden, meldt de FOD Economie.

© belga

Aangezien de spilindex overschreden wordt, stijgen de sociale uitkeringen en pensioenen in februari met 2 procent. De ambtenarenwedden worden in maart aangepast.

De gezondheidsindex stijgt met 0,73 punten tot 118,25 punten. Het  rekenkundige gemiddelde van de laatste vier maanden bedraagt in januari 117,53 punten, tegenover 117,15 punten in december. Daardoor werd de spilindex voor het openbaar ambt en de sociale uitkeringen, die vastgelegd is op 117,27 punten, ruim overschreden.

De vorige keer dat de spilindex werd overschreden, dateert van april 2011. De volgende spilindex is vastgelegd op 119,62 punten. Verwacht wordt dat die in december 2012 nogmaals wordt overschreden.

Voorts werd in januari zowat alles duurder, behalve fruit en een verblijf in een vakantiedorp. Vooral stookolie en motorbrandstoffen zorgden voor een verhogend effect op het indexcijfer.(BO/Belga)

Meer over: ,

 

Reacties

hks | 28 januari 2012

en dan maar klagen over stemplicht, en pleiten voor de afschaffing er van.... tja, deze mensen zijn ook zodanig misleid, de media is zo een machtig middel, vraag het maar aan kortsnorretje uit de jaren dertig van vorige eeuw, en de rode brigades van deze eeuw: Het blijft in de socialistische familie, zij het dat hun voornaam van" nationalistisch" of "mondiaal" verschilt. Voor alle duidelijkheid: in dit land is er stemrecht, GEEN stemPLICHT: je mag blanko of ongeldig stemmen, zelfs electronisch! Je hoeft dus als burger, geen stem uit te brengen vor de ene of de andere partij of kandidaat. Deze keuzevrijheid is jouw recht!. Er is wel een OPKOMSTplicht, dit wil zeggen, je moet je wel aanmelden aan een kiesbureau, in de veronderstelling dat je van je stemRECHT wenst gebruik te maken, man, vrouw, rijk of arm: one (wo)man, one vote! de democratie op zijn best.... hoe het Belgisch staatsstel daar dan mee omgaa, is nog geen bananenrepubliek waardig!

Ongepast?

hks | 28 januari 2012

carlo135, ik heb zeker geen bezwaar tegen de indexering, omwille net van de reden dat je aanhaalt. Liever nog iets, dan niets (de dode mus, weet je), alleen maar, het blijft volksbedrog! een loonsverhoging dat zich beperkt tot de index (loonstop of loonmatiging, je weet wel!) , dat is zever! En begrijp me zeker niet verkeerd, als werkgever wordt je BEBOET! (!) als je zelfs méér wil (en kan) geven. Ik heb het meermaals meegemaakt, en als bedrijf zelfs de boetes gedragen, opdat AL onze werknemers er beter van werden.... maar ook dat bleef niet houbaar. Uiteindelijk losten we de problemen op dat door de politiek dient aangekaart en opgelost te worden... bende incompetenten! Geef mij maar een regering van technocraten, ze weten ten minste waarover ze spreken.... alsof het meest aantal stemmen je plots management capaciteiten geeft.... een diploma op basis van het aantal ontvangen betalende sms-en..... je waant je haast is een commercieel TV-programma.... "wie gaat er deze week uit? CD&V of N-VA? 0,80 euro per SMS! Volgende week: wie vervangt de N-VA? De lijnen zijn NU open....

Ongepast?

WAS | 27 januari 2012

@ferfla2, maar dam enkel voor de werkenden, zodat het verschil met de uitkerinven groeit ...

Ongepast?

carlo135 | 27 januari 2012

@hks, uw redenering klopt. Maar geen indexaanpassing is nog meer koopkrachtverlies. Men is dus beter af met geen inflatie, geen prijsstijgingen dus, zodat er geen indexaanpassing moet komen. Gelijkaardige redenering voor het spaargeld op een boekje. De intrest is lager dan de inflatie en wie het heeft over opbrengen is verkeerd. De intrest is bedoeld om niet te veel te verliezen. Dus ook hier is er in feite koopkrachtverlies. Ik heb de tijd meegemaakt dat er kasbons uitgegeven werden met een rente van 14,75%. Veel mensen hadden dat graag, dachten dat ze rijker werden, maar vergaten dat de inflatie nog iets hoger was en wisten niet dat ze tevreden waren met een dode mus en verarmden.

Ongepast?

hks | 27 januari 2012

en daarmee is de mediagenieke symbolische inlevering van onze politieke kaste, meteen geregulariseerd! Van volksbedrog gesproken! En voor degenen die daarbij nog denken dat het onze koopkracht op peil houdt, nog even dit.... de spilindex wordt overschreden als de NETTO prijzen uit het mandje gemiddeld de 2% overschrijden... onze lonen stijgen ook met 2 %.... BRUTO! daar gan dus nog de belastingen af.... resultaat: koopkrachtVERLIES!

Ongepast?

 

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:

Nieuwsbrief

Ontvang elke middag een update van het belangrijkste economische nieuws in uw mailbox!

Schrijf u in op Trends/kanaal Z dagelijkse nieuwsbrief

E-mail:

Zoeken in de Trends Top Database:







 
  • Wat verdient de baas?
  • Hoe Samsung Apple van de troon wil stoten
  • Het eindspel om de euro is begonnen
Abonneer nu