Abonneer u
zaterdag 11 februari 2012

België loopt 4 miljard euro mis door fiscale voordelen bedrijfswagens

dinsdag 27 juli 2010 om 09u45

Door alle fiscale voordelen voor bedrijfswagens laat de Belgische Staat 4 miljard euro aan fiscale ontvangsten liggen.

© belga

Dat schrijft Le Soir dinsdag.

Uit een Deens onderzoek blijkt dat België grote sommen zou kunnen opstrijken als de fiscaliteit rond de bedrijfswagens zou aangepast worden. Volgens de onderzoekers zou ons land in 2008 4,1 miljard euro, ofwel 1,2 procent van het bruto nationaal product, aan fiscale voordelen gegeven hebben aan bedrijfswagens.

Bedrijfswagens hebben ook een impact op het rijgedrag van bestuurders. Wie een bedrijfswagen heeft rijdt sneller en vaker met de wagen, wat dan weer een toename van de uitstoot van broeikasgassen met zich meebrengt.

 

 

Reacties

Hippie | 28 juli 2010

Tja, Denemarken is steeds een "modelstaat" geweeest qua het behandelen van haar inwoners. Niet goedkoop qua belastingen, maar wel rechtvaardig. En in het kader van de EU heeft Denemarken gans het recht over onze bananenrepubliek een studie te maken.Doen wij ten andere ook over andere landen,niet soms?Wat nederigheid gevraagd aub.Deze Deense studie hoop ik, zal ons "landeke" misschien eens wakker schudden alhoewel ik dat ten zeerste betwijfel.Want we vinden onszelf toch o zo belangrijk,nietwaar?

Ongepast?

berbek | 28 juli 2010

Het fiscale voordeel op bedrijfswagens is in België 1 van de weinige overgebleven kadootjes van de fiscus inderdaad. Als je ziet wat de praktijk is in onze buurlanden, dan begrijp je dat wel. Je zou dit voordeel a-sociaal kunnen noemen omdat niet iedereen ervan geniet. Het artikel is echter "gekleurd", aangezien de totale belastingsdruk bekeken moet worden... en sinds wanneer zijn de Denen bekommerd om de Belgische belastingen en sinds wanneer is Le Soir zo happig op het overnemen van Deense artikels? Het is duidelijk komkommertijd! Groetjes.

Ongepast?

Hippie | 28 juli 2010

Gans akkoord, prinswoef.Als ISO-coördinator bij een zeker bedrijf,kreeg ik weliswaar geen bedrijfswagen,maar mocht wel eens mee"sjeezen" met één van de "sales",met een bedrijfswagen.Ik ben er levend uitgekomen,maar heb de schrik van m'n leven ondergaan.Mensen achtervolgen,op de autoweg mensen intimideren,en een snelheid halen van minstens 160 km/u.En dit gebeurt nu nog regelmatig,zodat ik nog zo weinig mogelijk de baan op ga.Zeker met de kleinkindjes aan boord."Parreshokplakkers",intimideurs etc. ten over.Alle bedrijfswagens van het merk Audi of BMW.Mercedes ligt blijkbaar effe uit de markt.Door zulke lui is het geen sinecure meer nog met je wagentje te rijden.Weet U, ik zet me gewoon tussen de vrachtwagens.Daar voel ik me nog het veiligst.Maar taxen op alles en nog wat zullen we als privé-persoon ook wel mogen blijven betalen.België als meest inhalige "staat" van Europa.Verwondert me niets, als je 6 regeringen met alles eraan en erop voor slechts 10 miljoen mensen moet onderhouden.Walgelijk.Graaiers,inderdaad.

Ongepast?

prinswoef | 27 juli 2010

Wat een tendentieus artikel, door ps geschreven ? Even kaderen; in het kader van de bonuscultuur bij banken overwoog men de graaicultuur aan te pakken met een belasting van 50%. Wouw, Dit tarief + gemeentebelasting wordt op elk belgisch inkomen boven 32.860 eur toegepast. Om het nog erger te maken, boven dit brutoloon graait de belgische staat dan nog eens dik 35% patronale bijdragen, in sommige sectoren dik 50%. Grootste graaier is belgische staat.

Ongepast?

 

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:

Nieuwsbrief

Ontvang elke middag een update van het belangrijkste economische nieuws in uw mailbox!

Schrijf u in op Trends/kanaal Z dagelijkse nieuwsbrief

E-mail:

Zoeken in de Trends Top Database:







 
Partner Informatie