Medisch Labo Medina sterkste groeier in Oost-Vlaanderen
woensdag 04 mei 2011 om 17u02
Newtec, Artexis Exhibitions, en Massive Media (Netlog) zijn de nieuwe Trends Gazellen Ambassadeurs van Oost-Vlaanderen. Sinds de start van onze gazellenberekeningen tien jaar geleden is Medisch Labo Medina het sterkst gegroeid. Het Dendermondse bedrijf krijgt daarom de titel Trends Super Gazellen Ambassadeur.

Newtec, de specialist in satellietcommunicatie uit Sint-Niklaas, beursorganisator Artexis Exhibitions en Massive Media, het bedrijf boven sociale netwerksite Netlog en gamesite Gatcha, zijn de nieuwe Trends Gazellen Ambassadeurs bij respectievelijk de Grote, Middelgrote en Kleine Ondernemingen van Oost-Vlaanderen.
Net als in de andere provincies laat de financiële en economische crisis die eind 2008 uitbrak, zijn sporen achter op onze Gazellenlijsten. De 200 Gazellen van deze editie doen het op alle parameters minder goed dan hun voorgangers.
De totale omzet komt dit jaar uit op 8,7 miljard, een aangroei met 3 miljard ten opzichte van vijf jaar geleden. Fraai, maar de 200 collega’s van vorig jaar tekenden voor een groei met 5,5 miljard tot 12,4 miljard euro.
Nettowinst op eigen vermogen: 17,44 procent. Opnieuw een cijfer waar veel bedrijven blind voor zouden tekenen, maar vorig jaar stond er 24,24 procent op het bord.
De totale nettowinst kelderde van 828,2 miljoen euro bij de collega’s van editie 2010, naar 567 miljoen euro dit jaar. Gevolg: de fiscus ziet, bij een hypothetische vennootschapsbelasting van 33 procent, zijn inkomsten teruglopen tot 187,1 miljoen euro.
Onze Gazellen blijven gelukkig stevige jobmotoren. Tussen 2005 en 2009 creëerden ze maar liefst 6166 nieuwe banen. Weliswaar minder dan de 6749 van vorig jaar, maar nog steeds fraai.
Grootste werkgever is de coöperatieve geneesmiddelengroothandel Febelco met 777 werknemers, voor Aldi Erpe-Mere (670 medewerkers) en de Tussengemeentelijke Maatschappij der Vlaanderen voor Waterbedeling (662).
Gazellen zwengelen het competitieve vermogen in hun streek aan en beïnvloeden daardoor het ondernemerschap in positieve zin. Zij werden geselecteerd op basis van een analyse van alle bedrijven uit de Trends Top 100.000, waarbij gekeken werd naar de groei van de omzet (brutomarge bij de kleine ondernemingen), het personeelsbestand en de cashflow.
L.H.
Meer informatie over de gazellen vindt u op www.trendsgazellen.be
Immo
- Wat u niet mag missen op de Vlaamse Renovatiedag
- Verwachte daling vastgoedprijzen vanaf 2014
- Aantal klachten over prijs elektriciteit en gas explodeert
- Website overheid berekent 'faire huurprijs'
Finance
- Saudi-Arabië onttroont Rusland als grootste olieproducent
- ‘Griekse verkiezingen zijn referendum over euro’
- Ellende op financiële markten kan nog twee jaar duren volgens Schäuble
- Moody's doet beurzen schrikken
Mensen
- Tien dingen die u nog niet wist over Facebook-oprichter Mark Zuckerberg
- Tonny Van Doorslaer probeert Spector-dochter Photo Hall te redden
- Dehaene en Mariani stappen nog voor zomervakantie op bij Dexia
- Alain Beyens verlaat StarBev
E-Business
- ADAM software verwacht sterk jaar
- Opgang Indische outsourcingfirma's zet door
- Europees Hof verdedigt concurrentie in software
- Facebook test berichten tegen betaling
Beleid
- Leterme verwacht dat Griekse schuld opnieuw moet worden bekeken
- Groen twijfelt aan veiligheid kerncentrale Gravelines
- 'Mijn grootste fout: te veel gefocust op staatshervorming' (Jean-Luc Dehaene)
- Nederlands parlement verwerpt gedeeltelijke ontpoldering Hedwigepolder




Even geduld, a.u.b.
