Z-Talk: 'Justitie doet niets liever dan al zijn fouten verdoezelen'
vrijdag 27 januari 2012 om 10u40
Dat zegt Filip Meert in Z-Talk Goossens. Meert is een zakenman die in 2001 in beroep werd veroordeeld tot vijf jaar effectieve gevangenisstraf.

Volgens het gerecht was Flip Meert betrokken bij een grootschalige BTW-fraude. Meert heeft zijn onschuld altijd volgehouden, ook toen hij in de gevangenis zat. Waar hij uiteindelijk – wegens gebrek aan schuldbekentenis – bijna vier jaar heeft doorgebracht.
Voormalig justitieminister De Clerck is op basis van zijn dossier een procedure gestart om een herziening van het proces mogelijk te maken. Een zeer uitzonderlijke procedure. “Ik vond dat een dappere beslissing van Stefaan De Clerck. Ik had dat helemaal niet verwacht. Veel respect voor die man. Want ik heb mijn vertrouwen in het gerecht verloren,” vertelt Meert.
Meert vindt dat er een onafhankelijk orgaan moet komen waar slechte processen onder de loep gelegd kunnen worden, zoals dat ook in andere landen kan. “Nu moet justitie oordelen over een zijn eigen fouten. Zoiets werkt natuurlijk niet, want justitie dekt de eigen fouten netjes af.”
In een boek dat over zijn zaak verscheen vertelt onderzoeksjournalist Wim Van den Eynde hoe het gerecht op alle niveau’s geblunderd heeft in deze zaak. Het is een hallucinant relaas van valse getuigenissen, manipulatie, en regelrechte onkunde. Als het hof van Beroep van Antwerpen (hetzelfde hof dat hem destijds heeft veroordeeld) oordeelt dat het hier inderdaad gaat om een gerechtelijke dwaling, dan mag Meert rekenen op een nieuw proces.
In Z-Talk Goossens vertelt Filip Meert zijn verhaal met naam en toenaam.
De volledige uitzending van Z-Talk Goossens is zaterdagochtend vanaf 11 uur te bekijken op Kanaal Z of hier online. (VG)
Reacties
Veel steun aan Filip! Een getuige die onderuit wordt gehaald is een leugenaar. De rechter kan deze niet meer gebruiken als getuige (omdat het een leugenaar is). In het dossier had moeten staan: de leugens van de leugenaar kunnen we goed gebruiken om Filip Meert te veroordelen en de zaak is hierbij geklonken.
genoeg ervaring met het gerecht om te kunnen stellen.... wens je je humaniora voort te zetten aan de unief, doe dan rechten... slaag je daar 2 jaar niet in, begin dan economie! Gehoord van insiders.... en dat moet dan de basis vormen van 2 pijlers van ons staatsbesel: de gerechtelijke macht en de wetgevende macht. De derde acht, de uitvoerende, daar kan je niet voor studeren, daar wordt je voor geboren..... geen wonder dat dit absoluut niet meer draait.... Caesar, Clovis, Karel De Grote, Napoleoan, de Nazis.... deze zijn toch ook al lang niet meer van deze tijd.... alleen in Belgie is dat nog dagdagelijkse realiteit!
Als 'ons' gerecht niet corrupt is, hoe komt het dan dat je rechtspraak in 99% van de gevallen kunt samenvatten als : "de rijkste zal gelijk krijgen, of diegene met het meeste invloed" ? Nog voor het proces achter de rug is, weet je al wie er gaat winnen. Een politicus wordt verdacht van iets ? Die wordt 9 kansen op 10 vrijgesproken, en indien niet zal de straf bijzonder licht zijn. Een groot bedrijf wordt aangeklaagd door een burger ? Wordt gegarandeerd vrijgesproken. Een groot bedrijf wordt aangeklaagd door de staat ? De staat zal winnen, per slot van rekening zijn al die rechters hun vriendjes die ze benoemd hebben. België, waar corruptie zegeviert en de maffia regeert.
Vijf jaar effectief voor vermeende BTW fraude. Vrijspraak voor hen die mensen over de balustrade van een metrostation op de sporen kieperen. Twijfelt er nu echt iemand nog aan dat die hele justitie een enorm stinkende beerput van corruptie is.
@Vincentie - Als ik het goed begrijp oordeelt u zichzelf kundig om enkel door het lezen van dit artikel kan oordelen dat... dat de intenties van (en redelijk sarcastisch nadat u hem achtbaar noemt) de heer Meert de publieke opinie aanspreekt om te misleiden.... waarop baseert u dat vraag ik me dan af. Of misschien heeft u wel kennis van het dossier omdat u er bij betrokken bent dat kan ook al een verklaring zijn). Maar kan u mij dan even opsommen welke (ellenlange lijst van) mogelijkheden er bestaan als de rechtelijke macht op dergelijke manier te werk gaat? Misschien vond u dat de slachtoffers van seriemoordenaars die vrij rondlopen omdat justitie continu blundert ook ellenlange mogelijkheden heeft? Vergeet uw bloemen niet als u hen dat gaat uitleggen. Wat een onzin man... laat ons raden uit welke beroepstak u afkomstig bent... Iemand?
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Immo
- Verwachte daling vastgoedprijzen vanaf 2014
- Aantal klachten over prijs elektriciteit en gas explodeert
- Website overheid berekent 'faire huurprijs'
- Renovaties kosten meer en duren langer
Finance
- Succes van kmo’s ligt vaak aan immateriële troeven als bedrijfscultuur en management
- Griekse crisis duwt euro naar laagste peil in vier maanden
- Krediet voor kmo’s droogt niet op
- Eurozone ontsnapt nipt aan recessie
Mensen
- Tonny Van Doorslaer probeert Spector-dochter Photo Hall te redden
- Dehaene en Mariani stappen nog voor zomervakantie op bij Dexia
- Alain Beyens verlaat StarBev
- Frans Colruyt: eerst luisteren, dan doen
E-Business
- ADAM software verwacht sterk jaar
- Opgang Indische outsourcingfirma's zet door
- Europees Hof verdedigt concurrentie in software
- Facebook test berichten tegen betaling
Beleid
- Groene stroom zoekt zekerheid
- Europa raakt het eindelijk eens over strengere regels voor banken
- Regering neemt tweede pensioenpijler onder de loep
- Luc Coene sluit Griekse exit uit eurozone niet uit





Even geduld, a.u.b.
