Vanackere: 'Dexia mogelijk onder Europees toezicht'
zaterdag 15 september 2012 om 10u53
Minister van Financiën Steven Vanackere zegt dat Dexia mogelijk onder Europees toezicht komt te staan.

© Belga
Het is mogelijk dat Dexia volgend jaar onder toezicht van de Europese Centrale Bank komt te staan. Dat heeft minister van Financiën Steven Vanackere erkend in de marge van een informeel beraad van de Europese ministers van Financiën op Cyprus.
"Als er Europese supervisie komt, en men begint met systeembanken die staatssteun ontvangen, dan komt Dexia voor België het eerst in het vizier", zo bevestigde Vanackere.
Solidariteit
De CD&V-vicepremier dringt er wel op aan dat het toezicht gepaard gaat met een deels Europees vangnet. "Als de controle Europees wordt, dan moet er ook een grotere solidariteit komen bij het oplossen van problemen".
De Europese Commissie presenteerde deze week een voorstel voor een eengemaakt systeem voor het toezicht op de bancaire sector. De Europese Centrale Bank zou de ultieme verantwoordelijkheid krijgen over de circa 6.000 banken in de eurozone.
Akkoord
Bevoegd eurocommissaris Michel Barnier hoopt nog dit jaar een akkoord te bereiken. Zo zou de ECB vanaf begin volgend jaar in een eerste fase de probleembanken met staatssteun kunnen superviseren.
"Moeilijk, maar mogelijk", zo verdedigt Barnier de timing. Hij wijst erop dat de Europese staatshoofden en regeringsleiders vaart willen maken met het Europese toezicht. De Duitse minister Wolfgang Schaüble acht het tijdspad echter weinig realistisch en hij is niet de enige minister die er zo over denkt. (Belga/EE)
Reacties
Een zoveelste uitspraak (sic) van specialist Vanackere ... : de bevolking geruststellen net voor de verkiezingen met een zoveelste 'slijmbal' ...
Nogmaals een warme oproep aan de forumleden die mensen als Dehaene & co voor de rechtbank willen dag, registreer en teken de petitie voor oktober : http://www.avaaz.org/en/bankers_behind_bars_a/. Misschien, heel misschien kunnen we hierdoor wereldwijd iets doen bewegen.
Wordt zo het ARCO-dossier en de verantwoordelijkheid van dit debacle aan het oog van de kiezer ontrokken ? Want van Groen die er zo mee te koop liep en eiste dat de onderste steen zou worden boven gespit hoort men ondertussen ook niets meer.
http://thedailybell.com/3629/EUs-Prodi-Admits-Euroleaders-Knew-Euro-Would-Cause-Difficult-Moments-The-Rest-Will-Follow
Heeft de officiële benoeming van Van Ackere tot gouverneur in het ESM al plaatsgevonden? Staat hij al op de loonlijst van het ESM? Wat niets meer is als een pot, door de belastingbetaler te vullen, van waaruit de ministers van financiën van de lidstaten de banken kado's kunnen doen, en waarbij de ministers van financiën ondertussen een mooi extra salaris uit deze pot kunnen meepikken. m.a.w. reddingsgelden voor de banken, die eerst door de politiek afgeroomd moeten worden. Zelfs aan een diepe crisis die als ministers van financiën sowieso onder hun beleidsverantwoordelijkheid valt, moet natuurlijk in de eerste plaat verdiend worden door de top op, het geld dat ze bij de bodem weghalen om aan de banken te geven... Heel logisch en rechtvaardig alweer... : ARTIKEL 34 Beroepsgeheim¨¨¨¨ARTIKEL 35 Immuniteiten van personen¨¨¨¨ARTIKEL 36 Vrijstelling van belasting¨¨¨¨¨ARTIKEL 36-5. Volgens door de Raad van gouverneurs vast te stellen regels is het personeel van het ESM onderworpen aan een interne belasting ten bate van het ESM op de door het ESM betaalde salarissen en emolumenten. Vanaf de datum waarop deze belasting wordt geheven, zijn bedoelde salarissen en emolumenten van nationale inkomstenbelasting vrijgesteld. http://www.european-council.europa.eu/media/582895/10-tesm2.nl12.pdf
Het is voortaan alleen nog mogelijk om onder uw eigen naam te reageren op artikels op deze website. Knack.be zal de registraties van gebruikers controleren om sneller op te treden tegen ongepaste reacties.
Lees hier de voorwaarden om deel te nemen aan de reacties.Klik hier om u aan te melden en uw reactiemogelijkheid te activeren.
Reageer
Bedrijven
- Russen vechten verkoop Absolut Bank (KBC) aan
- Europese autoverkoop stijgt licht
- CEO Swissport doet extra toezeggingen, staking voorbij
- Dochter en zoon Fehervari richten 'nieuw Alfacam' op
Beleid
- Tanken deze zomer goedkoopst in Spanje en Luxemburg
- Protectionisme blaast België omver
- Europees anti-dumping onderzoek tegen Huawei en ZTE van start
- Duitsland en Frankrijk lanceren 'New Deal for Europe'
E-Business
- Huawei gaat voor Europa
- 'Sociale media overschat als marketingkanaal'
- Imec boekt voor het eerst in jaren verlies
- Mobistar gaat meer besparen
Mensen
- Axel Miller wordt CEO bij D'Ieteren
- Amy Hood (CFO Microsoft), een boekhouder met een mening
- Michael O'Leary wil Ryanair nog vijf jaar leiden
- ‘De groep van trouwe consumenten wordt kleiner en kleiner’
Finance
- Netbeheerder Elia rekent energietransmissie door aan verbruiker
-
Twijfels over de Tobin-taks (video)

- Planbureau verwacht lichte groei en forse toename werkloosheid
- Boodschappen laten leveren helpt het milieu



Even geduld, a.u.b.

