Wie is John Porter, de nieuwe CEO van Telenet?
dinsdag 05 maart 2013 om 09u18

Duco Sickinghe © Image Globe
John Porter volgt in april Duco Sickinghe op als CEO van telecombedrijf Telenet.
John Porter is 55 en heeft zowel de Australische als de Amerikaanse nationaliteit. Zijn vrouw en hun vier kinderen verhuizen begin april vanuit Australië naar België.
Liberty Global
Porter heeft een voorgeschiedenis bij Liberty Global, de hoofdaandeelhouder van Telenet die er onlangs niet in slaagde het Mechelse bedrijf volledig in te lijven. Hij was namelijk een tijdje operationeel directeur (COO) Asia-Pacific bij United International Holdings, de voorganger van Liberty Global.
Van mei 1995 tot mei vorig jaar was John Porter aan de slag bij Austar United Communication, een leverancier van televisiediensten en aanverwante producten in Australië. Hij liet het bedrijf groeien vanaf de oprichting en werd CEO bij de beursgang in 1999. Austar werd in mei verkocht aan Foxtel.
Momenteel is Porter voorzitter en niet-uitvoerend bestuurder van de raad van bestuur van de beursgenoteerde marketingdienstengroep Enero, en oOh! media, een Australisch ‘outdoor advertising’-bedrijf.
‘Ideale kandidaat’
‘John Porters dertig jaar ervaring in de sector, gecombineerd met zijn recentere prestaties om een snelgroeiend ASX 100-genoteerd bedrijf in Australië en Azië te leiden, maken van hem de ideale kandidaat om Telenet in de volgende groeifase te leiden’, zegt Telenet.
‘Johns eerdere 'track record' en voorgeschiedenis bij Liberty Global zullen bijdragen tot een voortzetting van het momentum en succes van Telenet." De nieuwe CEO zal onder meer moeten kijken naar "waardecreërende synergieën met de Liberty-organisatie’. (Belga/KVDA)
Reacties
Jean, de Porter wordt een ex-pat, die verdienen geld in belgie en betalen hier ook belastingen. Een expat is een ander statuut.. Hij zal ook nooit Belg worden. Ge moet niet bang zijn.
Het is voortaan alleen nog mogelijk om onder uw eigen naam te reageren op artikels op deze website. Knack.be zal de registraties van gebruikers controleren om sneller op te treden tegen ongepaste reacties.
Lees hier de voorwaarden om deel te nemen aan de reacties.Klik hier om u aan te melden en uw reactiemogelijkheid te activeren.
Reageer
Bedrijven
- Russen vechten verkoop Absolut Bank (KBC) aan
- Europese autoverkoop stijgt licht
- CEO Swissport doet extra toezeggingen, staking voorbij
- Dochter en zoon Fehervari richten 'nieuw Alfacam' op
Beleid
- Tanken deze zomer goedkoopst in Spanje en Luxemburg
- Protectionisme blaast België omver
- Europees anti-dumping onderzoek tegen Huawei en ZTE van start
- Duitsland en Frankrijk lanceren 'New Deal for Europe'
E-Business
- Huawei gaat voor Europa
- 'Sociale media overschat als marketingkanaal'
- Imec boekt voor het eerst in jaren verlies
- Mobistar gaat meer besparen
Mensen
- Axel Miller wordt CEO bij D'Ieteren
- Amy Hood (CFO Microsoft), een boekhouder met een mening
- Michael O'Leary wil Ryanair nog vijf jaar leiden
- ‘De groep van trouwe consumenten wordt kleiner en kleiner’
Finance
- Netbeheerder Elia rekent energietransmissie door aan verbruiker
-
Twijfels over de Tobin-taks (video)

- Planbureau verwacht lichte groei en forse toename werkloosheid
- Boodschappen laten leveren helpt het milieu



Even geduld, a.u.b.

