Tessenderlo betrokken bij kartelonderzoek
vrijdag 13 juli 2012 om 11u32
Het Nederlandse filiaal Nyloplast van de chemiegroep Tessenderlo is betrokken bij het onderzoek naar mogelijke kartelvorming bij producenten van afvoerbuizen voor rioleringen. Dat bevestigt Tessenderlo vrijdag.

© Belga
Woensdag raakte bekend dat de Europese Commissie eind juni in verscheidene EU-lidstaten onaangekondigde inspecties had uitgevoerd bij bedrijven die plastic buizen en verbindingsstukken produceren voor rioleringen en afvalwater. Volgens het persagentschap Bloomberg was Tessenderlo daarbij betrokken.
Tessenderlo bevestigt vrijdag dat er een inspectie heeft plaatsgevonden bij Nyloplast, een filiaal dat verbindingsstukken voor leidingen produceert in Nederland.
"We zijn momenteel de situatie aan het evalueren en kunnen op dit
ogenblik geen verdere informatie verstrekken", luidt het in een persbericht. De chemiegroep beklemtoont dat niets erop wijst dat de impact gelijkaardig zou zijn aan die van het fosfatenkartel in 2010. Tessenderlo werd daarvoor veroordeeld en aanvaardde toen een schikking van 83,3 miljoen euro. Het Tessenderlo-aandeel op Euronext Brussel verloor donderdag 6,3 procent.
Onaangekondigde inspecties van de Europese Commissie zijn een eerste fase in een onderzoek naar mogelijke prijsafspraken en andere inbreuken op de mededinging. De Commissie maakte geen namen van betrokken bedrijven bekend. (Belga/BO)
Het is voortaan alleen nog mogelijk om onder uw eigen naam te reageren op artikels op deze website. Knack.be zal de registraties van gebruikers controleren om sneller op te treden tegen ongepaste reacties.
Lees hier de voorwaarden om deel te nemen aan de reacties.Klik hier om u aan te melden en uw reactiemogelijkheid te activeren.
Reageer
Bedrijven
- KPMG voor de strafrechter voor aanprijzen belastingparadijs België
- Total investeert 1 miljard euro in Antwerpen
- De Belgische luchtvaart is een groeibusiness
- Apple opnieuw duurste merknaam
Beleid
- Europa eist meer transparantie van ECB
- BIPT-benoemingen in laatste rechte lijn
- Spaarders kunnen voortaan geld kwijtraken bij bankencrisis
- Richard Branson en Martin Sorell waarschuwen eurosceptici
E-Business
- Digitale Agenda veel goedkoper dan gedacht
- 3D Hubs komt naar België
- Huawei gaat voor Europa
- 'Sociale media overschat als marketingkanaal'
Mensen
- Dimon wijkt niet bij JPMorgan
- Marcel Buelens (CEO Swissport) op de knieën
- Axel Miller wordt CEO bij D'Ieteren
- Amy Hood (CFO Microsoft), een boekhouder met een mening
Finance
- Nieuwe staatsbon biedt laag rendement
- Belg wordt iets optimistischer
- Japanse export stelt teleur
- Loonkloof met Duitsland bedraagt in dienstensector 42,3 procent



Even geduld, a.u.b.

