'Siemens zet duizenden banen op de tocht'

dinsdag 21 augustus 2012 om 10u26

© belga

Het Duitse technologieconcern Siemens zou van plan zijn duizenden banen in Europa te schrappen. Dat bericht de Duitse zakenkrant Börsen Zeitung.

Volgens de krant, die geen specifieke bronnen vermeldt, zou dinsdag al intern overleg plaatsvinden over de banenreductie. In oktober of november zou er dan een officiële aankondiging volgen.

Het gerucht over een ontslagronde klinkt wrang, aangezien het technologieconcern het afgelopen jaar 23.000 nieuwe werknemers had aangeworven, van wie 6000 in Duitsland.

Eind juli liet Siemens al weten dat als gevolg van de economische crisis in Europa het bedrijf aanzienlijk minder nieuwe orders had ontvangen. Bovendien werden door de tegenvallende financiële resultaten de jaarprognoses neerwaarts bijgesteld. CEO Peter Löscher verklaarde toen in een toelichting dat hij een verdere afkoeling van de wereldeconomie verwacht, waardoor Siemens een programma zou opstarten dat gericht is op kostenbeheersing en efficiëntie. Lees: er zouden besparingsmaatregelen worden doorgevoerd.

Siemens is ook in ons land actief. In 2011 werkten er 1.769 mensen voor het bedrijf in België en Luxemburg, blijkt uit het activiteitenverslag van Siemens Belux. Het bedrijf telt vier vestigingen in de Belux, goed voor 1,03 miljard euro omzet. Wereldwijd telt Siemens 400.000 werknemers. (BO)

Trends-nieuws in je facebook nieuwsfeed

Meer over:

 

Reacties

Paragnost Eric Naeyaert | 21 augustus 2012

De lage loonlanden zijn in trek. Proficiat regering. Niet alleen staan we nu met z'n allen borg voor banken als Dexia, maar ons sociaal zekerheidssysteem is nog net niet failliet. En maar palaberen op de televisie, zonder er ooit iets aan te doen. Binnenkort verkiezingen! Op wie zal de burger stemmen, denkt u? Juist ja, op alternatieve partijen. Maar die mogen geen verkiezingsslogans op straat hangen, omdat ze wel eens groter dan jullie zouden kunnen worden. Uitsluiten dan maar, zoals in Antwerpen waar de politiek zich boven de wet stelt. Hoe kunnen we nog geloven of hoop hebben in zo een wirwar van valsheid.

Ongepast?

John Dee | 21 augustus 2012

Siemens mag anders wel eens in eigen borst kijken: veel "gewerkt" heb ik daar nooit geweten, tenzij door de Belgen en andere buitenlanders. Voor het overige specialist in overheidscontracten door veel gelobby en zakenlunch-golf relaties.

Ongepast?

Babeloo | 21 augustus 2012

Werknemers en lonen worden nergens ter wereld zo zwaar belast als in Belgie. Drie keer raden wat er de medewerkers van Siemens in Belgie te wachten staat...

Ongepast?

 

Reageer

 
  • Betaal niet te veel aan de fiscus
  • Koen Geens: onze economie nu niet versmachten
  • De positieve kijk van Trends: dalende grondstoffenprijzen, bloeiende luchtvaartindustrie, de optimistische ceo
Abonneer nu