Hoe slim gaan ondernemingen om met sociale media?
donderdag 12 april 2012 om 15u06
Op donderdag 3 mei reikt JCI Roeselare de allereerste West-Vlaamse Social Media Award uit.

Via de award wil het JCI nagaan hoe de sociale media worden ingezet in het West-Vlaamse bedrijfsleven. De initiatiefnemers gaan daarbij op zoek naar een slim en efficiënt klantenbeleid.
De pioniersjaren van de sociale media - zoals Facebook en Twitter - zijn voorbij. Internet is voor ondernemingen dus niet langer een speeltuin voor amateurs. De troeven van de sociale media voor het bedrijfsleven liggen voor de hand: het gebruik is gratis en je bereikt er makkelijk je klanten mee. Rest de vraag: hoe gebruik je die media?
Volgens Edward Claeys van JCI Roeselare blijken sociale media erg aantrekkelijk voor ondernemingen omdat ze nu eenmaal gratis zijn. Toch hangt het succes af van een efficiënt gebruik ervan. ‘Sociale media kunnen dus best ingepast worden naast de andere reclamemogelijkheden,' zegt hij. Het is daarbij voor zij die hun eerste stappen zetten ook aangewezen om eerst na te gaan hoe collega’s of concurrenten sociale media gebruiken en het concept af te toetsen op hun eigen zaak, aldus Claeys.
Kortom, de belangrijkste vraag waaraan de kandidaten worden onderworpen, luidt als volgt: ‘Hoe slim ga je om met sociale media?’ Of, hoe krijg je met een klein budget een grote return via het internet?
Kandidaturen voor de award kunnen nog worden ingediend tot 15 april via www.socialmediaupdate.be
Zowel cases van West-Vlaamse bedrijven als van bedrijven die met hun sociale-mediacampagne het West-Vlaamse publiek bereiken, komen in aanmerking. (KvW/BO)
Reacties
De sociale media zijn inderdaad alleen maar nuttig voor reklame en human resources. In het bedrijf zelf hebben we ze moeten blacklisten want iedereen was meer bezig met fototjes en domme verhalen te posten dan met hun werk. Gewoon niet te doen.
Het is voortaan alleen nog mogelijk om onder uw eigen naam te reageren op artikels op deze website. Knack.be zal de registraties van gebruikers controleren om sneller op te treden tegen ongepaste reacties.
Lees hier de voorwaarden om deel te nemen aan de reacties.Klik hier om u aan te melden en uw reactiemogelijkheid te activeren.
Reageer
Bedrijven
- Total investeert 1 miljard euro in Antwerpen
- De Belgische luchtvaart is een groeibusiness
- Apple opnieuw duurste merknaam
- Belgocontrol vreest faillissement in 2014
Beleid
- Europa eist meer transparantie van ECB
- BIPT-benoemingen in laatste rechte lijn
- Spaarders kunnen voortaan geld kwijtraken bij bankencrisis
- Richard Branson en Martin Sorell waarschuwen eurosceptici
E-Business
- Digitale Agenda veel goedkoper dan gedacht
- 3D Hubs komt naar België
- Huawei gaat voor Europa
- 'Sociale media overschat als marketingkanaal'
Mensen
- Dimon wijkt niet bij JPMorgan
- Marcel Buelens (CEO Swissport) op de knieën
- Axel Miller wordt CEO bij D'Ieteren
- Amy Hood (CFO Microsoft), een boekhouder met een mening
Finance
- Nieuwe staatsbon biedt laag rendement
- Belg wordt iets optimistischer
- Japanse export stelt teleur
- Loonkloof met Duitsland bedraagt in dienstensector 42,3 procent



Even geduld, a.u.b.

