Fiscus stelt vragen aan ArcelorMittal
dinsdag 01 november 2011 om 08u21
Belastingen onderzoeken notionele interestaftrek bij staalbedrijf.

ArcelorMittal © Belga
Het staalbedrijf ArcelorMittal is een van de ondernemingen die gebruikmaken van het stelsel van notionele interestaftrek. Het is een belastingaftrek op basis van een fictieve rente op het eigen vermogen. Vorig jaar ging het bij de onderneming om een bedrag van 733 miljoen dollar. In 2009 was de som 931 miljoen dollar.
Volgens een woordvoerder is dat het bedrag dat tijdens het boekjaar werd toegepast, plus de mogelijke toekomstige aftrek die bij gebrek aan voldoende belastbare basis wordt overgedragen naar het volgende boekjaar.
De Belgische belastingen stellen inmiddels vragen bij een filiaal, de NV ArcelorMittal Finance and Services Belgium. De fiscus onderzoekt operaties in verband met de notionele intrestaftrek in de boekjaren 2007 en 2008. ArcelorMittal leverde antwoorden, maar kreeg nog geen reactie. Volgens een woordvoerder van ArcelorMittal krijgt de onderneming, net als andere bedrijven, geregeld controles. Financiën onderzoekt dan of de regels correct werden toegepast.
De federale overheidsdienst Financiën wou geen commentaar kwijt, want het communiceert nooit over een individueel dossier. (WR)
Reacties
Het meest schokkende zit hem in de mentaliteit van onze overheid. Te hoge loonkost. Daarvoor krijgen grote multinationals compensaties. De kleintjes waar nochtans de meeste werknemers hun kost verdienen betalen te veel te hoge belastingen en loonkosten wel. Zie het resultaat aan de hand van de faillissementen. Die kunnen niet weg naar lage loonlanden en worden dan maar uitgeperst. Trouwens de vakbonden, waar zijn die met hun gespleten tong? Zolang ze zelf de kas maar kunnen spijzen zwijgen ze, weet je bij de kleine bedrijven staan ze zo sterk niet. Dus die werknemers worden dan maar aan hun lot overgelaten. Ze zouden beter zorgen dat hun leden werknemers meer netto overhouden. Dat er minder sociaal profitariaat is maar ook daar verdienen ze aan en ondertussen rijden we aan een duizelingwekkende snelheid de afgrond in.
@kleinezot In die zin werd in de jaren 50-60 de hele nieuwe Belgische industrie opgebouwd. Echter het profitariaat ontstond slechts de laatste twintig jaar. Trouwens is Albert Frère, die "Waalse arbeider" naast de Franse Staat niet de grootste aandeelhouder van GDF Suez ? En wat gebeurde met die tienduizenden kleine aandeelhouders van Electrabel ? Anderzijds vergeet u de enorme Belgische loonkost (verhouding bruto/netto) en de totale belastingdruk. Om nog iets over te houden aan werkgelegenheid is er geen andere keuze dan die te verlagen.
Het meest schokkende zit in de mentaliteit van deze mensen. Mensen à la groep Inbev, Beaulieu, GDF Suez, Arcelor, etc. vinden dat het genoeg is om mensen tewerk te stellen om geen belastingen te moeten betalen. Intussen gebruiken zij wel het volledige Belgische systeem (rijden over onze wegen, maken gebruik van ons gerecht, politie, administratief systeem, etc.) maar vinden niet dat zij daar financiële compensaties om moeten leveren.
dekleinezot. Het is angstwekkend en schokkend als men ziet dat de heren van de haute finance overal mee wegkomen. Maar het ACV heeft nu ook boter op het hoofd. De historie van Arcopar is zo'n voorbeeld. Ik heb nog steeds geen antwoord gekregen op de vraag waarom Bacob moest samengaan met de GKvB om Dexia te vormen? Zucht naar meer of wat ook? Het fijne van de historie zullen we druppelsgewijze vernemen als alles verjaard is en wanneer niemand meer kan ter verantwoording geroepen worden.
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Immo
- Verwachte daling vastgoedprijzen vanaf 2014
- Aantal klachten over prijs elektriciteit en gas explodeert
- Website overheid berekent 'faire huurprijs'
- Renovaties kosten meer en duren langer
Finance
- Succes van kmo’s ligt vaak aan immateriële troeven als bedrijfscultuur en management
- Griekse crisis duwt euro naar laagste peil in vier maanden
- Krediet voor kmo’s droogt niet op
- Eurozone ontsnapt nipt aan recessie
Mensen
- Tonny Van Doorslaer probeert Spector-dochter Photo Hall te redden
- Dehaene en Mariani stappen nog voor zomervakantie op bij Dexia
- Alain Beyens verlaat StarBev
- Frans Colruyt: eerst luisteren, dan doen
E-Business
- ADAM software verwacht sterk jaar
- Opgang Indische outsourcingfirma's zet door
- Europees Hof verdedigt concurrentie in software
- Facebook test berichten tegen betaling
Beleid
- Groene stroom zoekt zekerheid
- Europa raakt het eindelijk eens over strengere regels voor banken
- Regering neemt tweede pensioenpijler onder de loep
- Luc Coene sluit Griekse exit uit eurozone niet uit




Even geduld, a.u.b.
