Abonneer u
donderdag 17 mei 2012

BNP Paribas-deal levert Ageas 666 miljoen euro op

dinsdag 07 februari 2012 om 12u14

Het akkoord dat verzekeraar Ageas eind januari bereikte met  Fortis Bank en BNP Paribas, heeft een positieve impact van 666 miljoen  euro op de netto cashpositie van Ageas.

© belga

Eind januari kondigden Ageas en BNPP Fortis aan het kluwen van wederzijdse blootstelling te ontrafelen. Sindsdien werd een akkoord bereikt over het afbouwen van een aantal ingewikkelde  financiële producten die zijn opgezet in het verleden. Die producten zorgden namelijk voor veel volatiliteit op de resultaten van Ageas.

De impact van het akkoord op Ageas ziet er als volgt uit:

- Ageas zal 953 miljoen euro ontvangen voor de aflossing van een Tier 1- obligatielening, ziet zich verpicht een schadevergoeding te betalen van 287 miljoen euro. Omgerekend rest er een positieve impact van 666 miljoen euro.
- De operatie heeft wel een negatieve impact van 147 miljoen euro 
(of 0,06 euro per aandeel)  op de eerstekwartaalresultaten van de verzekeraar.
- Ageas ziet het kredietrisico op Fortis Bank afnemen met 2,8 miljard euro
-
  de volatiliteit in de resultaten zal verminderen

Gedetailleerde informatie vind u op www.ageas.com (pdf)

Meer over: , ,

   

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:

Nieuwsbrief

Ontvang elke middag een update van het belangrijkste economische nieuws in uw mailbox!

Schrijf u in op Trends/kanaal Z dagelijkse nieuwsbrief

E-mail:

Zoeken in de Trends Top Database: